اخبار استان کرمان

استاندار کرمان مصوبه دولت برای استان شدن جیرفت را تایید کرد

درحالی که طی روزهای اخیر بعضی از مسئولین در شهرستان‌های مختلف استان کرمان مصوبه هیات دولت جهت تشکیل استان کرمان جنوبی را تکذیب کرده بودند، اما استاندار کرمان عصر امروز (چهارشنبه ۲۹ تیر) در جلسه شورای اداری کهنوج؛ بطور غیرمستقیم نظر مثبت دولت برای استقلال جنوب را تایید کرد و گفت: دولت در فرصت مناسب تصمیم خود را به مردم اعلام می‌کند.

محمدمهدی فداکار استاندار کرمان مصوبه هیات دولت برای تشکیل استان کرمان جنوبی به مرکزیت جیرفت را بطور غیرمستقیم تایید کرد.

استاندار کرمان درباره اخبار و بحث های مطرح شده پیرامون استان شدن جنوب کرمان گفت: وارد بحث های سیاسی نمی‌شوم و توصیه می‌کنم که مسئولین نیز وارد بحث‌های حاشیه‌ای نشوند. دولت تصمیمی گرفته و در زمان مناسب به مردم اعلام خواهد کرد.
دکتر محمدمهدی فداکار عصر امروز ۲۹ تیرماه در سفر به جنوب استان کرمان و حضور در شورای اداری شهرستان کهنوج گفت: برخی اوقات بعضی از مسئولین تلاش برای رفع مشکلات مردم نکرده و متاسفانه شاهد کم کاری هستیم که به هیچ عنوان قابل قبول نیست. به اعتقاد او، شان مسئولین در نوکری مردم است و امکاناتی که در اختیار مسئولین گذاشته می پ‌شود برای برداشتن باری از دوش جامعه است نه اینکه آدم ویژه‌ای هستند. «مدیران، گرفتاری مردم را گرفتاری خود بدانند و مقداری وقت و انرژی برای ارتقاء رفاه جامعه بگذارند».

پیگیر محرومیت‌زدایی از جنوب استان هستیم

مقام عالی دولت در استان کرمان بیان کرد: وجود معادن باعث توسعه شمال استان شده است و پیگیر سرمایه‌گذاری شرکت‌های بزرگ استان برای سرمایه‌گذاری و مشارکت در جنوب استان هستیم ضمن آنکه پیگیری شد که منطقه ویژه اقتصادی جازموریان با مشارکت شرکت‌های بزرگ اقتصادی راه‌اندازی شود که در مصوبات سفر نیز دیده شده است.

دولت تصمیم خود را گرفته است

استاندار کرمان همچنین در واکنش به اینکه دولت مصوبه‌‌ای برای استان شدن جنوب به مرکزیت جیرفت داشته یا خیر، گفت: بهتر است وارد مسائل حاشیه‌ای نشویم، دولت تصمیم خود را گرفته و در فرصت مناسب آن را اعلام و عملی خواهد کرد.

مرتبط با همین موضوع بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه