اخبار استان کرمان

استان شدن جنوب کرمان الزامی است / وعده معاون حقوقی رئیس جمهور در جیرفت

معاون پارلمانی و حقوقی رئیس جمهور گفت: همانطور که ادارات‌ کل جنوب کرمان مستقل شدند باید مابقی کار نیز انجام شوند؛ خبرهای خوبی در راه است و باید جنوب کرمان ارتقا پیدا کند. وی همچنین افزود: ۲۱ مردادماه یک روز به یادماندنی برای مردم جیرفت و جنوب کرمان خواهد بود.

سیدمحمد حسینی معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم ارتقا جنوب استان کرمان، بار دیگر شایعات استان شدن جیرفت را صحت بخشید.

مدتی است که بحث تقسیم استان کرمان و ارتقا جنوب به مرکزیت جیرفت و یا استان شدن شرق به مرکزیت بم، نقل محافل شده و امروز نیز معاون پارلمانی رئیس جمهور با بیان اینکه ‘ارتقا جنوب استان’ الزامی است؛ مُهر تاییدی بر خبرهای مربوط به استقلال جنوب زد.

منطقه جنوب اولویت اصلی سفر رئیس جمهور به استان کرمان

سیدمحمد حسینی شامگاه پنجشنبه ۲۰ مردادماه در جلسه شورای اداری جیرفت با اشاره به توصیه‌های رئیس جمهور نسبت به رفع محرومیت جنوب کرمان گفت: اگر چه برخی از شهرستان‌ها خواستار حضور رئیس جمهور بودند اما وی جنوب کرمان را در اولویت برنامه‌های خود قرار دادند و این موضوع نشان از اهتمام ویژه دولتمردان برای حل مشکلات ریشه‌ای این منطقه دارد.

همه نهادها برای رونق جنوب استان کرمان بسیج شوند

درحالی که از مدت‌ها قبل زمزمه‌هایی از تصویب طرح ارتقا جنوب کرمان و استان شدن جیرفت به گوش می‌رسید و بعضا تکذیب نیز می‌شد؛ اما حسینی معاون حقوقی رئیس جمهور ۲۱ مرداد را روزی به یاد ماندنی برای مردم جیرفت و جنوب استان کرمان توصیف کرد.

وی با اشاره به ارتقای جنوب کرمان در تامین زیرساخت‌های توسعه‌ای در راستای رفع محرومیت تاریخی گفت: همانطور که ادارات  کل جنوب استان مستقل شدند باید استقلال مابقی نیز در دستور کار قرار گیرند؛ خبرهای خوبی در راه است باید جنوب کرمان ارتقا پیدا کند و شاهد تحول در این منطقه باشیم که در همین راستا نیز لازم است یک جهش خاصی اتفاق بیفتند و می‌طلبد همه نهادها و سازمان‌ها بیش از گذشته برای تحقق نگاه ریاست جمهوری وارد عمل شوند و به تلاش مرکز کشور بسنده نشود.

فقط وعده نمی‌دهیم، عمل می‌کنیم

معاون حقوقی و پارلمانی رئیس جمهور با تبیین اهداف سفرهای هیات دولت به استان‌ها افزود: این سفرها قبل از انجام، جمع بندی می شوند و در حد وسع و توان و آنچه میسر است مواردی تصویب و پیگیری خواهند شد و معاون اجرایی رئیس جمهور بعد از سفر، تک تک مصوبات را بررسی می کند و اعتبار هم تخصیص پیدا می‌کند و این طور نیست فقط صحبت بکنیم و همه چیز رها شود و با این اوصاف این امیدواری وجود دارد که سفرها منشا تحول شود.

کمبودهای جنوب کرمان باید جبران شوند

حسینی با اشاره به این موضوع که کمبودهای جنوب استان باید جبران شوند، ادامه داد: اگر چه برای جبران کمبودها سرمایه نیاز داریم اما قطعا این کمبودها جبران می‌شود که بخشی در کوتاه مدت، بخشی در میان‌مدت و بخشی نیز در پایان دولت محقق خواهد شد.
معاون حقوقی رئیس جمهور ابراز امیدواری کرد که سفر رئیس جمهور به جنوب کرمان نتایج خوبی به همراه خواهد داشته باشد، افزود: مردم جنوب کرمان نشان داده‌اند طرفدار تحول، توسعه و کار جهادی هستند و دولت هرگز به حاشیه ها نمی پردازد و انتظار است مدیران نیز این روحیه را داشته باشند. 
حسینی حفظ اتحاد و همدلی را برای رفاه حال عمومی خواستار شد و اظهار کرد:برای رفاه مردم، همه سلایق باید دست در دست هم داده و با همدلی جلو برویم و نباید منفعت مردم قربانی خواسته های شخصی و جناحی شوند.

لینک ورود به پوشش خبری سفر رئیس جمهور به کرمان، جیرفت و بم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه