اخبار باغشهر بم

الحاق ۷۳ هکتار زمین به شهر بم برای جبران کمبود زمین مسکونی

در تدوین طرح تفصیلی نقشه شهری جدید بم صورت گرفت.

با توجه به کمبود زمین مسکونی در باغشهر بم، ۷۳ هکتار زمین در تدوین طرح تفصیلی نقشه شهری بم لحاظ شد.

به گزارش باغشهر، از مهمترین معضلات شهری بم در حال حاضر مشکل کمبود زمین مسکونی برای ساخت‌وساز است.  مشکل کمبود زمین در بم باعث شده تا برخی از شهروندان اقدام به خشک کردن عمدی باغات کنند که این عمل در تضاد با تلاش فعالان اجتماعی و دیگر شهروندان در راستای حفظ “باغشهر بم” است.

تامین مسکن وظیفه دولت است

رضا حافظی معاون شهرسازی و معماری اداره کل راه و شهرسازی کرمان درباره طرح اقدام ملی مسکن گفت: وظیفه دولت تامین، عرضه و تولید مسکن در سطح کشور است؛ طرح اقدام ملی مسکن و همچنین طرح جدید جهش مسکن با فرمان رئیس جمهوری و طبق منویات مقام معظم رهبری در دولت جدید اجرایی می شود و ساخت یک میلیون واحد مسکونی در سال در سطح کشور در قالب آن صورت  می‌گیرد.

حافظی تصریح کرد: با توجه به اینکه در محدوده شهر بم زمین دولتی برای اختصاص به “طرح‌های شهرک‌سازی و ساخت مسکن” وجود نداشت مشاور طرح تفصیلی بم مطالعاتی را برای در نظرگرفتن زمینی متناسب انجام داد و ۷۳ هکتار زمین در محدوده جنوب جاده بم بلوار خلیج فارس برای طرح های مسکن درنظر گرفته شده است که کارهای تصویب طرح در شورای عالی شهرسازی و معماری در حال پیگیری و تصویب است.

به گفته وی طرح جهش تولید مسکن در ادامه روند طرح اقدام ملی مسکن قرار دارد و تمامی افرادی که در سال‌های آینده متقاضی تامین مسکن باشند برای آنها نیز زمین تامین خواهد شد.

معاون معماری و شهرسازی راه و شهرسازی کرمان افزود: تامین زمین و بررسی کارشناسی برای به دست آوردن زمین‌های مورد نیاز جهت تکمیل طرح تفصیلی بم هنوز در حال انجام است و زمین‌های مستعدی را به عنوان بانک زمین بررسی خواهیم کرد./ ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه