اخبار باغشهر بم

امام جمعه بم: می‌توان عزاداری میدان امام را با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار کرد

جلسه هماهنگی مراسم عزاداری محرم، با حضور مسئولین شهرستان بم در ساختمان فرمانداری برگزار شد که با اختلاف نظر حاضرین همراه بود.

تصمیم‌گیری برای برگزاری عزاداری محرم در میدان امام بم، به جلسه بعد موکول شد.

به گزارش باغشهر، دومین جلسه هماهنگی مراسم عزاداری تاسوعا و عاشورای بم در میدان امام خمینی (ره) پیش از ظهر امروز سه‌شنبه در فرمانداری برگزار شد.

برخلاف جلسه روز شنبه، امروز اعضا با صراحت بیشتری نظرات خود را مطرح کردند و تقریبا تمام مدیران حاضر در جلسه با تاکید بر لزوم برگزاری مراسم عزاداری ماه محرم طبق مصوبات ستاد ملی کرونا و تشدید نظارت بر روی مراسمات مختلف و با اشاره به نظرات مردمی در رسانه‌ها و نظرات کارشناسی دانشگاه علوم پزشکی، به طور واضح یا تلویحی مخالفت خود با برگزاری این مراسم را اعلام کردند و تاکید کردند که گرچه ستاد ملی کرونا مجوز برگزاری مراسمات را با شرط رعایت پروتکل‌های بهداشتی صادر کرده است اما شرایط بحرانی کرونا امسال به مراتب بدتر از سال گذشته است و در صورت عدم توانایی کنترل جمعیت توسط برگزارکنندگان مراسم عزاداری، قطعا با مشکلات زیاد و موج بیماران روبرو خواهیم شد.

در میان حاضران حجت‌الاسلام دانشی امام جمعه بم معتقد بود که می‌توان مراسم را با رعایت پروتکلهای بهداشتی و حضور تعداد محدودی از زنجیرزنان برگزار کرد و در صورت افزایش جمعیت عزاداران و مردم باید بتوانیم شرایط را مدیریت کنیم.

تصمیم گیری نهایی درخصوص مراسم تاسوعا و عاشورای بم به جلسه بعدی ستاد کرونا شهرستان بم موکول شد./طلوع بم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه