اخبار استان کرمان

بارش برف و باران همراه با یخبندان در سراسر مناطق استان کرمان از ۱۵ تا ۲۱ دی‌ماه

اداره کل هواشناسی استان کرمان هشدار داد.

طبق اعلام سازمان هواشناسی؛ با ورود سامانه بارشی جدید به کشور از ۱۵ تا ۲۱ دی‌ماه شاهد بارش‌ برف و باران در سراسر استان کرمان خواهیم بود.

به گزارش باغشهر، اداره کل هواشناسی استان کرمان با صدور اطلاعیه سطح زرد و پیش‌بینی شروع بارش‌ برف و باران از فردا (چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه) در مورد کاهش دمای هوا، یخبندان و لغزندگی جاده ها و معابر به شهروندان هشدار داد.

طی هفته جاری در اغلب مناطق استان کرمان برف و باران بارید که در جنوب استان با جاری شدن سیلاب و خسارات همراه بود.

ورود سامانه بارشی جدید به استان کرمان

طبق اعلام سازمان هواشناسی، فعالیت سامانه بارشی جدید (برف و باران) در استان کرمان از اواخر وقت چهارشنبه ۱۵ دی‌ماه آغاز می‌شود و تا ۲۱ دی نیز ادامه خواهد داشت.

براساس این اطلاعیه، کاهش دما از مناطق شمال و غرب استان آغاز می شود و از یکشنبه آینده؛ مناطق جنوبی را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. همچنین با توجه به کاهش دما، بارش برف در بسیاری از مناطق شمال و غرب استان دور از انتظار نیست.
در شرق استان کرمان از جمله بم نیز بارش باران، کاهش شدید دما و همچنین بارش برف در ارتفاعات و مناطق کوهستانی را شاهد خواهیم بود.
کاهش دما به زیر صفر، وقوع یخبندان های شبانه، افزایش ابر، وزش باد نسبتا شدید، بارش برف و باران در نقاط مختلف شمالی و جنوبی استان با پیش بینی و احتمال آبگرفتگی از جمله موارد اعلامی هواشناسی است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه