اخبار باغشهر بم

بارش‌ باران تابستانی در مناطق کوهستانی بم طی هفته اول مرداد

شدت بارش‌ها روز چهارشنبه و پنجشنبه هفته جاری خواهد بود.

هواشناسی بم در هفته اول مرداد ماه / بارش باران تابستانی در مناطق کوهستانی


لینک ورود به سامانه هواشناسی باغشهر بم


طبق اعلام سازمان هواشناسی، از اول مردادماه بارش‌های تابستانی در نقاط مختلف کشور آغاز می‌شود که موثر از سامانه مونسون اقیانوس هند خواهد بود. براین‌اساس برای استان کرمان به‌خصوص مناطق جنوبی بارش باران احتمال وقوع سیلاب را به‌همراه خواهد داشت. برای مناطق کوهستانی شهرستان بم و مناطق شرقی نیز رگبارهای شدید و ناگهانی پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی کشور با صدور چند هشدار نارنجی و زرد از تشدید فعالیت بارش‌های مونسونی در جنوب شرق و جنوب کشور و نفوذ و تشدید فعالیت سامانه بارشی در سواحل دریای خزر و برخی استان‌ها خبر داد و نسبت به سیلاب ناگهانی و آب‌گرفتگی معابر هشدار صادر کرد.

سازمان هواشناسی در هشدار سطح نارنجی خود از تشدید فعالیت سامانه‌ای بارش‌های مونسونی در جنوب شرق و جنوب کشور خبر داد که از امروز (شنبه) آغاز و تا پایان روز پنجشنبه هفته جاری تداوم خواهد داشت و باعث رگبار باران، رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی خواهد شد.


بارش‌های تابستانی مردادماه

فعالیت این سامانه از اول مرداد ماه در نیمه‌جنوبی سیستان و بلوچستان، جنوب کرمان، هرمزگان، جنوب شرق فارس آغاز می‌شود و روز دوشنبه در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان، هرمزگان، جنوب کرمان، جنوب فارس، رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش‌بینی شده است.
روز سه‌شنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، جنوب فارس، جنوب بوشهر، روز چهارشنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، غرب و جنوب یزد، جنوب بوشهر، و روز پنجشنبه در سیستان و بلوچستان، کرمان، هرمزگان، فارس، بوشهر، غرب و جنوب یزد، نیمه جنوبی اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، شرق خوزستان، جنوب بوشهر براثر تشدید فعالیت این سامانه‌ رگبار باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی گاهی همراه با گردوخاک و در مناطق مستعد بارش تگرگ خواهیم داشت./ ایرنا

بیشترین اثر این سامانه در استان کرمان مربوط به مناطق جنوبی خواهد بود با این‌حال در مناطق شرقی استان به ویژه ارتفاعات ریگان نیز بارش‌‌های پراکنده و رگباری دور از انتظار نیست. در بم نیز بارش باران تابستانی برای مناطق کوهستانی از جمله دهبکری پیش‌بینی می‌شود.

بارش‌های تابستانی در ارتفاعات بم از روز چهارشنبه‌ و پنج‌شنبه هفته جاری به اوج خود می‌رسد. بیشترین میزان بارش‌ها در شهرستان بم برای منطقه کوهستانی دهبکری خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه