اخبار باغشهر بم

نهمین قهرمانی خاتون بم و جشنی که به احترام مردم ایران شور و نشاط نداشت + فیلم

تیم خاتون بم که پیش از این نیز با نام شهرداری بم افتخارات متعددی در فوتبال ایران کسب کرده بود؛ موفق شد نهمین قهرمانی خود در لیگ برتر کوثر را کسب کند و بعنوان پرافتخارترین باشگاه فوتبال دختران ایران، دست‌نیافتی‌تر از قبل شود.


تاکنون ۱۵ فصل از لیگ برتر فوتبال بانوان در ایران برگزار شده است که بمی‌ها ۹ عنوان قهرمانی، ۲ عنوان نایب‌قهرمانی و ۲ رده سومی کسب کرده‌اند و از این حیث رکورد بی‌نظیری از خود به‌جای گذاشته‌اند.
خاتون بم در فصل جاری و از ۱۸ بازی انجام شده ۱۶ برد و ۲ تساوی کسب کرد و بدون شکست [با ۶۰ گل زده و تنها ۵ گل خورده] مجموعا ۵۰ امتیاز کسب کرد و برای نهمین بار قهرمان شد. ورود به جدول رده‌بندی تیم‌ها

عدم خوشحالی بازیکنان خاتون بم هنگام دریافت نهمین جام قهرمانی

 

فیلم جشن قهرمانی نهم خاتون بم اسفند ۱۴۰۱

بازیکنان خاتون بم هنگام بالای سر بردن جام قهرمانی، خوشحالی نکردند. مجری مراسم دلیل این اتفاق را احترام به مردم زلزله‌زده خوی دانست اما در واقع دلایل دیگری از جمله حوادث اخیر کشور نیز در این امر دخیل بود.

جشن قهرمانی خاتون بم عصر امروز [چهارشنبه ۳ اسفند] در ورزشگاه فجر برگزار شد اما بازیکنان خاتون بم برخلاف سال‌های قبل، این‌بار هنگام دریافت جام قهرمانی ‘شادی’ نکردند که دلیل آن اتفاقات و حوادث تلخ کشور طی ماه‌های اخیر بود. حوادثی که در نتیجه آن بسیاری از هموطنان بیگناه اعم از شهروندان معترض و پلیس جان خود را از دست دادند.

تفاوت دو جشن قهرمانی خاتون بم / تفاوت ۱۸۰ درجه‌ای از خرداد تا اسفند

همین خرداد امسال وقتی جشن هشتمین قهرمانی بانوان برگزار شد بازیکنان خاتون و مردم بم شور و نشاط وصف‌نشدنی در ورزشگاه فجر داشتند و اگرچه ‌به‌دلیل ازدیاد جمعیت، بی‌نظمی‌هایی هم در اجرای مراسم وجود داشت اما مسئولین، پلیس و مردم [زن و مرد و بزرگ و کوچک] دوشادوش هم یکی از معدود جشن‌های خانوادگی – ورزشی ایران رو رقم زدند و رسانه‌های مختلف کشور هم به بازتاب این همدلی ِ خاص و ویژه پرداختند. ولی جشن نهمین قهرمانی خاتون که شب گذشته [‌چهارشنبه ۳ اسفند] برگزار شد تفاوت‌های اساسی با جشن قبلی داشت؛ جدای از تصمیم عجیب و اشتباه مسئولین در ممنوعیت حضور آقایان در جشن، مسئله مهم دیگری که نمی‌توان [و نباید] از آن چشم‌پوشی کرد ‘عدم خوشحالی بازیکنان هنگام بالا بردن جام قهرمانی’ بود‌. برعکس جشن قبلی که بازیکنان هنگام بالا بردن جام سر از پا نمیشناختند، در جشن امسال اما آنچه روی سکوی قهرمانی دیده شد تفاوت ۱۸۰ درجه‌ای با مراسم خرداد داشت. هرچند مجری مراسم دلیل عدم‌خوشحالی بازیکنان هنگام بالا بردن جام رو احترام به مردم زلزله‌زده خوی دانست ولی دلیل دیگری نیز برای این اتفاق وجود داشت و آن حوادث چندماه اخیر در کشور بود. با اینکه رسانه‌های محلی، سراسری و ورزشی بدون در نظر گرفتن واقعیت‌ها “جشن نه‌چندان پرشور” شب گذشته رو باشکوه مخابره کردند اما علاوه‌بر ما و شما، حتی خودشونم می‌دونند که شرایط امروز جامعه از زمین تا آسمون با خردادماه تفاوت دارد و اگر واکنش دیگری از بازیکنان خاتون و مردم دیده می‌شد جای تعجب داشت. طبیعی‌ست که صدای ما از بم به گوش مسئولین بالا نمیرسد [که اگر می‌رسید شرایط شهرمون ۲۰ سال بعد از زلزله تا این حد بغرنج نبود که به گفته خود مسئولین‌محلی آمار خودکشی، طلاق و مشکلات اجتماعی در وضعیت نگران کننده باشد] با این‌حال در این ایام مبارک و پر برکت شعبانیه دعا می‌کنیم و آرزومندیم افراد پرنفوذی همچون صاحب ِ کرسی نمایندگی بم در مجلس که اتفاقا منصب‌های متعدد حکومتی مهمی هم در اختیار دارند؛ با کمی انعطاف و مردم‌دوستی، به جهت حفظ وحدت ملی هم که شده دست از لجاجت و یک‌دندگی برداشته و بیش از قبل به فکر تحقق خواسته‌های جامعه باشند‌ چراکه ادامه وضعیت قهرآمیز فعلی به هیج‌وجه به‌نفع ایران و ایرانی نخواهد بود.


مقایسه کنید

فیلم زیر مربوط به جشن قهرمانی هشتم خاتون بم در خرداد امسال است؛ مقایسه این فیلم با جشن قهرمانی اسفندماه نشان می‌دهد که تا چه حد روحیه بازیکنان و مردم تحت تاثیر اتفاقات اخیر است. به همین‌جهت لازم است که مسئولان در و تصمیمات کلان خود تجدیدنظر اساسی داشته باشند چراکه در صورت رفع گسترده مشکلات اقتصادی و معضلات اجتماعی و آزادی‌های رسانه‌ای، جامعه از این وضعیت دوقطبی خارج می‌شود‌.

فیلم جشن قهرمانی هشتم خاتون بم در خرداد ۱۴۰۱

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه