اخبار ایران و جهان

رئیس‌جمهور از لغو تحریم‌ ایران قبل از اتمام دولت فعلی خبر داد

روحانی می‌گوید طی یک‌ماه آینده تحریم‌ها علیه ایران برداشته می‌شوند و سرمایه‌های زیادی به سوی ایران و دولت آینده رئیسی سرازیر خواهد شد.

حسن روحانی رئیس جمهور ایران ضمن اعلام خبر لغو تحریم ایران، گفت: مطمئنا به زودی با رفع و برداشته شدن تحریم، سرمایه‌های زیادی به سمت کشور سرازیر می‌شود و پایان جنگ اقتصادی خواهد بود.

به گزارش سایت باغشهر از پایگاه خبری انتخاب، حسن روحانی رئیس جمهور صبح امروز در آئین افتتاح طرح‌های مناطق آزاد تجاری، صنعتی و ویژه اقتصادی استان‌های هرمزگان آذربایجان شرقی و خوزستان گفت: من مطمئن هستم روابط ما با جمهوری آذربایجان بعد از برداشته شدن تحریم که به زودی تحریم‌ها برداشته خواهد شد روابط گسترده‌ای است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به برگزاری هفتادوچهارمین افتتاح طرح‌های ملی در دولت خود اظهار کرد: در مناطق آزاد ما اعلام شد که ۶۲۱ طرح در حال اجرا است و ۲۴۸ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری دارد که ۵۳ درصد آن اجرا شده و همه آنها تا پایان سال افتتاح می‌شود. روحانی یادآور شد: اگر مردم به آینده خود و سود سرمایه‌گذاری امید نداشته باشند که چنین میزان از سرمایه‌گذاری را انجام نمی‌دهند. همین ایستادگی مردم برخلاف رنج و سختی که در این سه سال و نیم کشیدند که در تاریخ بی‌سابقه بوده، نشان از جایگاه والای مردم ما است.

رئیس جمهوری گفت: اینکه چند روز پیش خود آمریکایی‌ها خبر دادند حاضریم تحریم را از روی واکسن کرونا علیه ایران لغو کنیم نشان می‌دهد که خود این تروریست‌ها به چنین اقدامی اعتراف می‌کنند و حالا دولت جدید که معتقد است راه دولت قبلی درست نبوده، گفته‌اند که اگر در مسائل بانکی موضوع در زمینه ماسک و واکسن باشد مشکلی نداریم.

روحانی تأکید کرد: تازه آنهم زمانی که فهمیدند ما در تولید ماسک خودکفا شدیم و صادرات می‌کنیم و در واکسن هم به سمت تولید رفتیم.

اقتصاد ما در جنگ اقتصادی نابود نشد

وی با بیان اینکه مردم بینی ترامپ را به خاک مالیدند تصریح کرد: الان بازار ما پر از جنس است، هرچند گرانی به دلیل جنگ اقتصادی وجود دارد اما اقتصاد ما از پس این جنگ نابود نشد و یک نشان آن همین افتتاح طرح‌های ملی بود که تودهنی به آمریکا محسوب می‌شد.

رییس جمهوری با بیان اینکه ما تا روز آخر دولت افتتاح طرح‌های ملی در روزهای دوشنبه و پنجشنبه را انجام می‌دهیم، اظهار کرد: طرح‌های زیادی در مناطق مختلف افتتاح کردیم که با آنچه سرمایه‌گذاری و کلنگ‌زنی شد ۷۰ هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری صورت گرفت. من از اینکه مناطق آزاد ایران از مناطق واردکننده بدل به صادرکننده در این دولت شدند سپاسگزارم.

روحانی یادآور شد: ان‌شاءالله به زودی شاهد خبر خوب لغو تحریم ایران خواهیم بود و با برداشته شدن تحریم؛ سرمایه‌ها به سوی کشورمان سرازیر می‌شود و امیدوارم که در دولت سیزدهم به ریاست رئیسی شاهد افزایش سرمایه‌گذاری‌ها باشیم و مردم بتوانند از نفع و سود آن بهره‌مند شوند.

این شاید آخرین وعده و البته اقدام مثبت دولت روحانی تا قبل از پایان تحریم‌ها باشد. مردم ایران در دو دولت حسن روحانی وعده‌های بی‌ثمر فراوانی شنیدند که هیچگاه عملی نشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه