اخبار باغشهر بم

با لغو تحریم‌ها؛ تولید خودروسازان در ارگ جدید بم به ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون خودرو می‌رسد

استاندار کرمان: بم مرکز خودروسازی خصوصی کشور است و رفع تحریم‌ها باعث ایجاد اشتغال بیشتر و افزایش میزان تولیدخودرو به یک میلیون دستگاه در سال خواهد رسید.

استاندار کرمان از افزایش تولید خودروسازان در ارگ جدید بم به ۵۰۰ هزار تا ۱ میلیون دستگاه در سال، در صورت رفع تحریم‌ها خبر داد.

به گزارش باغ شهر، صنایع خودروسازی در ارگ جدید بم، از مهم‌ترین بازوهای اقتصادی استان کرمان، و بزرگترین خودروساز خصوصی کشور محسوب می‌شوند.

تولید خودرو در شرکت‌های مختلف بم تحت تاثیر تحریم‌ها با مشکلات زیادی روبرو شده و کاهش میزان تولید خودرو در ارگ جدید به همین دلیل است.

شرکت‌های کرمان موتور، مدیران خودرو، خودروسازان بم، آرمان موتور، بم‌خودرو، قوای محرکه، مجموعه خودرویی مهر و خودروسازان راین از جمله شرکت‌هایی هستند که در زمینه تولید خودرو و قطعات در ارگ جدید بم فعالیت می‌کنند.

تحریم‌های آمریکا علیه اقتصاد ایران، خسارات زیادی به صنعت خودروسازی خصوصی بم وارد کرده است با این وجود اما تولید خودرو با حداقل ظرفیت، ادامه دارد و با رفع تحریم‌ها می‌توان از تمام ظرفیت ایت شرکت‌ها بهره برد.

علی زینی‌وند استاندار کرمان در این زمینه می‌گوید: ارگ جدید بم پایلوت و مرکز تولید خودرو بخش خصوصی ایران محسوب می‌شود که در سال ۹۲ این مجموعه ۴۲ هزار دستگاه تولید داشته که این آمار در سال ۹۶ به ۱۱۵ هزار و ۲۴۱ دستگاه خودرو رسید اما متاسفانه پس آغاز تحریم‌های ترامپ علیه ایران، بسیاری از کارخانجات داخلی با چالش تامین قطعات روبرو شدند.

زینی‌وند افزود: به گفته خودروسازان در صورت لغو تحریم‌ها، زیرساخت‌ها به گونه‌ای آماده شده که تولید به رقم ۵۰۰ هزار به بالا می‌رسد و برنامه‌ریزی تولید یک میلیون دستگاه در سال را  خواهیم داشت که این خود باعث ایجاد اشتغال فراوان در این منطقه خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه