اخبار باغشهر بمتاریخ و تمدن شهر بم

خیابانی در بم به نام پروفسور محمود لشکری‌زاده بمی نامگذاری شود

سمانه سام‌نژاد در جلسه شورای شهر مطرح کرد.

سمانه سام‌نژاد عضو شورای باغشهر بم در جلسه امروز شورا خواستار نامگذاری خیابانی به نام زنده‌یاد پروفسور محمود لشکری‌زاده بمی شد.

به گزارش باغشهر، در جلسه امروز شورای شهر بم (شنبه اول آبان)، سمانه سام‌نژاد با بیان اینکه امنیت شهری فقط حفظ مسائل انتظامی نیست، افزود: باید به مسائلی از قبیل موضوعات اقتصادی، گردشگری و شهرسازی نیز توجه داشت، چرا که امنیت شهری و توسعه پایدار به یکدیگر مرتبط هستند.

سام‌نژاد همچنین ضمن تسلیت بابت درگذشت پروفسور محمود لشکری‌زاده بمی، خواستار نامگذاری خیابانی به نام این فرهیخته علمی بم و جهان شد. براین‌اساس مقرر گردید در جلسات بعدی شورای شهر، این موضوع بررسی و پیگیری شود.
سمانه سام‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود گفت: اعتقاد دارم که بم نیاز به تدوین سیاستگذاری واحد دارد. وظیفه شورا بررسی‌های راهبردی می‌باشد و این متفاوت‌تر از بررسی تخصصی است و لذا برای بررسی تخصصی پیشنهاد تشکیل کمیسیون پژوهشی را دارم.

زنده‌یاد محمود لشکری‌زاده بمی، از مشاهیر و مفاخر علمی بم بود که خالق “تئوری بمی” در ریاضیات جهان نیز به‌شمار می‌رفت. پروفسور لشکری‌زاده شامگاه ۲۸ مهر ۱۴۰۰ در بیمارستان مهرگان کرمان درگذشت.

مرتبط با همین موضوع بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه