اخبار باغشهر بم

جلسه پرحاشیه شورای شهر بم؛ رضا آل‌بوغبیش قهر کرد و رفت!

وضعیت تیم فوتبال شهرداری بم همچنان در ابهام

جلسه شورای شهر جهت بررسی وضعیت تیم فوتبال شهرداری بم و انتخاب سرمربی جدید این تیم برگزار شد که با حواشی فراوان (از جمله اختلافات اعضای شورا) و قهر رضا آل‌بوغبیش همراه بود.

به گزارش باغشهر، در حالی که کمتر از یک‌ماه به آغاز رقابت‌های لیگ دسته دو فوتبال کشور باقی مانده، وضعیت تیم شهرداری بم همچنان در ابهام است.

تیم فوتبال شهرداری بم، فصل گذشته شرایط سختی را پشت سر گذاشت و خوش‌اقبالی مانع از سقوط این تیم به لیگ دسته سه شد‌.
از این‌رو انتظار می‌رود هرچه سریع‌تر تکلیف انتخاب سرمربی روشن شده و تجربه تلخ فصل قبل تکرار نشود.

رضا آل‌بوغبیش سرمربی پیشنهادی شهرداری بم جلسه شورای شهر
عکس/ جلسه شورای شهر بم با حضور رضا آل بوغبیش سرمربی پیشنهادی تیم فوتبال شهرداری

سکینه خدیش: دو روز از نشست شورای شهر بم درباره تعیین تکلیف قرارداد رضا آل‌بوغبیش سرمربی جدید تیم فوتبال دسته دومی شهرداری این شهر می‌گذرد اما حاشیه‌های آن همچنان پربازتاب و ادامه سرنوشت سرمربیگری این تیم نیز نامعلوم است.

جزئیات آنچه در این جلسه گذشت از ابعاد مختلفی دارای اهمیت است و بد نیست که از نظر مخاطبان نیز بگذرد؛ از سخنان مربیان بومی تیم شهرداری بم که گلایه‌های فراوانی دارند گرفته تا تاکید برخی اعضای شورای شهر که بر شفافیت مالی این تیم اصرار کردند، سبب شده تا حواشی و بازتاب‌های زیادی در رسانه‌ها و فضای مجازی نیز داشته باشد.

خبر عقد قرارداد با رضا آل‌بوغبیش و حواشی آن

عکس رضا آل‌بوغبیش سرمربی فوتبال محمد بنی اسدی شهردار بم سایت باغشهر
عکس: رضا آل بوغبیش مربی پیشنهادی شهرداری و محمد بنی اسدی شهردار بم

ابتدای چهاردهمین نشست علنی شورای اسلامی شهر بم با سخنان رئیس این شورا همراه بود؛ کریم غضنفرآبادی گفت: اوایل هفته خبری مبنی بر عقد قرارداد با رضا آل‌بوغبیش مربی آبادانی برای سرمربیگری تیم فوتبال بم منتشر شد که این موضوع حاشیه‌هایی را به همراه داشت و ورزشکاران و فوتبال دوستان اعتراض‌هایی را اعلام کردند.

رئیس شورا: با اشاره به اهمیت بالای تیم فوتبال شهرداری برای مردم بم گفت: تیم فوتبال آقایان مربوط به شهرداری بم است و شهرداری نیز متعلق به تمام شهروندان بمی؛ بنابراین هر هزینه‌ای که برای این تیم شود حق مردم است و مردم در سرنوشت تیم دخیل هستند.
کریم غضنفرآبادی: شورای شهر با نظارت بیشتر و دقیق‌تر سعی دارد تیمی قوی در لیگ دسته یک کشور داشته باشد. وی ادامه داد: مردم و ورزشکاران از عملکرد تیم فوتبال آقایان در فصل گذشته راضی نیستند و این موضوع مسئولیت شورای شهر را بیشتر می‌کند، اگرچه طبق قانون؛ شهرداری‌ها نمی‌توانند باشگاه‌داری کنند و فقط ملزم به تیم‌داری هستند. غضنفرآبادی همچنین اظهار داشت: با توجه به اینکه اول آبان ماه مسابقات لیگ آغاز می‌شود باید همکاری کنیم و هرچه سریع‌تر شاکله تیم تشکیل شود.

رضا آل‌بوغبیش: باید اختیار تام داشته باشم

رضا آل‌بوغبیش سرمربی پیشنهادی شهرداری بم جلسه شورای شهر
عکس: رضا آل بوغبیش سرمربی پیشنهادی برای تیم فوتبال شهرداری بم

رضا آل‌بوغبیش سرمربی آبادانی و پیشنهادی تیم فوتبال شهرداری بم، با اشاره به رزومه حرفه‌ای خود گفت: هیچ شخص سیاسی بنده را حمایت نکرده و پیشنهاد هم نداده است و صرفا از گزینه‌هایی بودم که برنامه‌هایم را به مدیریت باشگاه تقدیم کرده‌ام.

آل‌بوغبیش ادامه داد: اگر صلاح بر این بود بنده مربی تیم باشم با تمام قوا و نیرو در خدمت تیم فوتبال شهرداری بم هستم اما باید اختیار تام داشته باشم و هیچ دخالت و سفارشی را هم نمی‌پذیریم.
سرمربی پیشنهادی تیم شهرداری بم بیان کرد: بنده ۱۳ سال به صورت مداوم در لیگ‌های دسته یک، دو و سه کشوری بعنوان کمک مربی، مربی و سرمربی فعالیت کرده‌ام؛ در هیچکدام از تیم‌هایی که حضور داشته‌ام قول قهرمانی نداده‌ام اما تمام تلاشم را برای قهرمانی کرده‌ام.

گلایه مربیان بومی بر آتش اختلافات افزود

در ادامه نشست شورای شهر، حسین چهاردانگی از سرمربیان قبلی تیم شهرداری بم از نبود امکانات کافی در زمان سرمربیگری‌اش گلایه کرد و افزود: اهل حاشیه و تخریب نیستم فقط سوالی که دارم این است چرا وقتی مربیان بومی روی کار می‌آیند سقف قرارداد ۳۰ میلیون می‌شود و خدمات دیگر مانند سفر با هواپیما و حتی میوه و پاداش و آب معدنی دیگر وجود ندارد؟!

چهاردانگی تصریح کرد: فوتبالیست‌های بومی بم باید حمایت شوند و دوست داریم در کنار مربی‌های غیربومی، مربیان بومی ما نیز رشد کنند زیرا در چند سال اخیر خروجی درستی برای تقویب بازیکن و مربی نداشتیم. حسین چهاردانگی ادامه داد: بنده به عنوان مربی بومی نه تنها حمایت نشده‌ام حتی در تیم شهرداری بم سوخت هم شدم.

پشت‌پرده زد و بندهای تیم فوتبال شهرداری بم

در این نشست همچنین مهران غلام‌شاهی که کاپیتان اسبق تیم شهرداری بم بوده نیز گفت: تیم فوتبال شهرداری بم در فصل قبلی بسیار بد بسته شد و مسئولان با من کاری کردند که هشت سال فوتبال را در خارج از بم بازی می‌کنم. غلام‌شاهی تاکید کرد: افرادی پشت پرده تیم هستند و فعالیت خرابکارانه و منفعت طلبانه دارند که این زد و بندها باعث ضربه خوردن به تیم می‌شود. وی از انتخاب آل‌بوغبیش به عنوان سرمربی تیم بشدت انتقاد کرد و گفت: تیم فوتبال بم در شرایط کنونی به مربی و بازیکن بومی احتیاج دارد و تیم با مربی غیربومی به نتیجه نمی‌رسد.

محمد بنی‌اسدی: باید با کمک و حمایت یکدیگر مشکلات را حل کنیم

محمد بنی‌اسدی سرپرست شهرداری و مدیرعامل تیم فوتبال شهرداری بم نیز با اشاره به ضرورت حفظ تیم در لیگ دسته ۲ که از اولویت‌های اصلی محسوب می‌شود ادامه داد: یکی از رویکردها به موضوع ورزش در شهرداری می تواند این باشد که به طور عام وظیفه اداره ورزش شهرداری همین است و در حدی که رسالت شهرداری نسبت به ورزش شهر ادا کرده باشد و به ورزش عام و همگانی بپردازد و اگر هم وارد بحث فوتبال می‌شود به صورت غیرحرفه‌ای حمایتی از آن داشته باشد و به وظیفه اصلی خود که اقدامات عمران شهری است بپردازد.

بنی‌اسدی سرپرست شهرداری بم: البته ایرادهایی وجود دارد و ما باید با کمک و حمایت یکدیگر این مشکلات را حل کنیم. شهرداری می‌تواند از مربیان بومی شهر استفاده کند و نتیجه هم مهم نباشد که در لیگ می‌مانیم یا سقوط می‌کنیم یا اینکه رویکرد حرفه‌ای داشته باشد و مهم باشد تیمی که برای آن سالیان سال زحمت کشیده و هزینه شده در چه جایگاهی قرار می‌گیرد.

شهردار بم: جای گلایه هست اما نمی‌توان خودرای بود

محمد بنی اسدی تاکید کرد: انتظار می‌رود به تصمیم گرفته شده (گزینه پیشنهادی سرمربیگری رضا آل‌بوغبیش از آبادان) احترام گذاشته شود و اعتماد کنید، جای گلایه هست اما نمی‌توان خودرای بود و از امروز فوتبال را به حاشیه ببریم و بگوییم ما اجازه نمی‌دهیم زیرا مربی لیگ برتر هم اگر حمایت بومی‌ها را نداشته باشد موفق نخواهد بود. وی خطاب به بازیکنان و مربیان حاضر در نشست گفت: آل‌بوغبیش از گزینه‌های سرمربیگری تیم است که دعوت شده و سیاست کاری ایشان را هم شنیده‌اید اینکه از ظرفیت بومی استفاده می‌کند یا خیر، بهتر است به نمایندگان و اعضای شورای شهر اعتماد شود و ببینیم جای گلایه باقی می‌ماند یا خیر.

اجازه‌ نمی‌دهیم شورا به حاشیه برود

محمدتقی جهانپور از اعضای شورای شهر؛ ضمن حمایت از نیروهای بومی بم، گفت: بازیکنان و مربیانی که امروز در صحن شورا حضور دارند همه از دلسوختگان فوتبال هستند و برای این تیم زحمت بسیاری کشیده اند ما اجازه نخواهیم داد کسی شورا را به حاشیه ببرد.

وی افزود: قبلا در جلسه‌ای منصور عزیزآبادی را نماینده شورا برای نظارت بر تیم معرفی کردیم و اعتقاد دارم آقای قلعه‌خانی عضو دیگر شورا هم باید برای بررسی مسائل حقوقی از طرف شورا در کنار آقای عزیزآبادی قرار گیرد.

حامد سلجوقیان: این‌ رفتار حرفه‌ای نیست

حامد سلجوقیان عضو شورا و رئیس کمیسیون ورزشی نیز گفت: این کمیسیون برای تیم فوتبال برنامه‌ریزی خواهد داشت زیرا دغدغه تیم فوتبال دغدغه ما نیز هست اما بهتر بود این گونه صحبت‌های حاشیه‌ای در جایی دیگر مطرح می‌شد زیرا ما به آقای عزیزآبادی رای دادیم و هنوز هم اتفاقی نیفتاده است. وی اظهارداشت: این رفتار حرفه‌ای نبود و پیشنهاد می‌شود فوتبالیست‌ها و پیشکسوت‌های فوتبال بم لیگ شرق استان کرمان را که حدود ۲ سال تعطیل شده است مجدد راه‌اندازی کنند.
حبیب‌الله قلعه خانی دیگر عضو شورا نیز گفت: درد ورزش را می‌دانیم و باید از گذشته‌ها چشم‌پوشی کنیم و آینده را ببینیم زیرا هدف ما هم استفاده از نیروهای بومی است اما باید در این چارچوب، اخلاق هم دیده شود.

احساساتی نباشیم؛ واقعیت‌ها را ببینیم

منصور عزیزآبادی عضو و نماینده شورا در تبم شهرداری بم، در پاسخ به اظهارات جهانپور، گفت: بنده ۳۰ سال تجربه آموزش فوتبال را دارم و می‌دانم اینگونه احساساتی صحبت کردن خیلی خوب است اما باید واقعیت‌ها را نیز ببینیم.

وی اضافه کرد: طبق وظیفه‌ای که از طرف شورا به بنده محول شده روزمه مربیان را دریافت و برای همه اعضا ارسال و با توجه به رزومه های دریافتی آقای آل‌بوغبیش را به عنوان گزینه بهتر به مدیرعامل تیم معرفی کردم. بنده به عنوان عضو شورا نظر می‌دهم و قانون را خوب بلدم و انتخاب سرمربی را حق مدیرعامل می‌دانم.
محمدتقی جهان‌پور در پاسخ به صحبت‌های عزیزآبادی گفت: نظرات کمیسیون هم در صحن شورا به اطلاع بقیه اعضا می رسد و شما ناظر شورا هستید نه تصمیم گیرنده همچنین باید تمام صحبت‌ها و اتفاقات شفاف باشد.
در ادامه نشست، علیرضا ریاضی عضو دیگر شورا نیز خواهان شفافیت مالی تمام مسابقات تیم فوتبال بم شد که با استقبال محمد بنی اسدی سرپرست شهرداری بم و مدیرعامل تیم همراه بود.

رضا آل‌بوغبیش: قربانی اختلافات داخلی بمی‌ها شده‌ام

در پایان این نشست رضا آل‌بوغبیش گزینه پینشهادی سرمربیگری شهرداری بم گفت: حس می‌کنم به بنده بی‌حرمتی شده و قربانی اختلافات داخلی بمی‌ها قرار گرفته‌ام بنابراین از سرمربیگری شهرداری بم انصراف می دهم.
وی ادامه داد: من جا نزدم اما شرایط خوب نیست و می‌روم تا دستتان آزاد باشد.

رضا آل‌بوغبیش گفت: من با تیم شهرداری قرارداد امضا کردم ولی الان پشیمانم. بلافاصله بعد از این جمله آل‌بوغبیش، محمد بنی‌اسدی مدیرعامل تیم واکنش نشان و پاسخ داد: هنوز هیچ قراردادی بین ما امضا نشده، چرا می‌خواهید من را دروغگو جلوه دهید؟ این کار شما اصلا حرفه ای نیست.
در ادامه این نشست؛ رضا آل‌بوغبیش جلسه را به نشانه قهر ترک کرد و پایان نشست علنی شورا نیز درحالی بود که اعلام شد قراداد به صورت یک‌طرفه و فقط از سمت رضا آل‌بوغبیش امضا شده و هنوز مدیرعامل تیم این قرارداد را امضا نکرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه