اخبار استان کرمان

تصویب طرح تشکیل استان جیرفت توسط هیات دولت؟

نماینده سیرجان و بردسیر از تصویب طرح تشکیل استان کرمان جنوبی به مرکزیت جیرفت خبر داد و از مسئولین خواست تا به طرح استان شدن سیرجان نیز توجه داشته باشند.


واکنش‌ها به این خبر:

نماینده بم: نگرانی‌های مردم شرق استان باید مورد توجه قرار گیرد

مخالفت نماینده کهنوج با تشکیل کرمان جنوبی به مرکزیت جیرفت


شهباز حسن پور نماینده مردم سیرجان و بردسیر در مجلس شورای اسلامی در روز بهره‌برداری رسمی از ۳ خط کارخانه کنسانتره شرکت سنگ آهن گهرزمین با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت:

«با توجه به زیرساخت ها و همکاری و مشارکت مردم شهرستان سیرجان این منطقه باید تبدیل به استان شود نه جای دیگر؛ اما در هیات دولت مصوب شده که جیرفت استان شود در حالی که این منطقه باید ۳۰ سال پیش استان می شد. ما مخالف استان شدن جیرفت نیستیم اما توجیه خود را برای عدم استانی شدن سیرجان بیان کنید هرچند طرفدار کرمان بزرگ هستیم.»/ ایسنا

نماینده جیرفت: قرار نبود تا تصویب نهایی طرح استان کرمان جنوبی، آن را رسانه ای کنیم

ذبیح‌الله اعظمی نماینده جیرفت و عنبرآباد که از ابتدای شروع به کارش در مجلس پیگیر مستقل شدن جنوب کرمان با ارائه طرحی به همین نام و با بیش از ۴۰ امضای نمایندگان بوده، در این‌باره می‌گوید: آقای حسن‌پور حتما نیت خیر داشته از اعلام خبر مصوبه دولت برای تشکیل استان «سبزواران» اما براساس مصالح کشور و استان قرار نبود این موضوع تا نهایی شدن مطرح شود.

اعظمی: استان شدن هنوز راه درازی دارد و بایستی در ادامه مصوبه مجلس هم گرفته شود و امیدوارم نمایندگان محترم در حوزه‌های انتخابیه مختلف استان با تمرکز بر روی مزیت‌های حوزه انتخابیه خود از ایجاد تنش در استان جلوگیری کنند.

طرح تقسیم استان کرمان درحالی دوباره به تیتر بک رسانه‌ها رسیده که سال گذشته مرکز پژوهش‌های مجلس طرح‌های مربوط به استان‌شدن بم، جیرفت و سیرجان را رد کرد و آن را مغایر با منافع و مصالح کشور دانست.

مرتبط با همین موضوع بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه