اخبار باغشهر بم

طوفان زمستانه در بم / از اکالیپتوس‌ها و سازه‌های نامطمئن فاصله بگیرید!

وقوع باد شدید و طوفان زمستانه همراه با خیزش نسبی گرد و خاک و کاهش کیفیت هوا در بم و ۸ استان دیگر.

از بعدازظهر امروز (سه‌شنبه ۱۱ بهمن) برای بم، نرماشیر، ریگان و فهرج باد شدید پیش‌بینی می‌شود. طبق اطلاعیه سازمان هواشناسی در ۸ استان کشور از جمله کرمان شاهد وقوع طوفان زمستانه، خیزش گرد و خاک و احتمال کاهش کیفیت هوا و کم شدن شعاع دید خواهیم بود.
براساس هشدار سطح زرد سازمان هواشناسی، سری اول بادهای شدید زمستانه در استان‌های فارس، اصفهان، یزد، کرمان، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی و خوزستان به‌وقوع می‌پیوندد که از عصر سه‌شنبه ۱۱ بهمن شروع شده و تا جمعه ۱۴ بهمن در برخی مناطق ادامه خواهد داشت با این‌حال شدت اصلی آن طی روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه است.

آماده‌باش به مسئولین استان‌ها و شهرستان‌ها

سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور با صدور هشدار به مسئولان شهرستانی و استانی خواستار آماده‌باش تمام دستگاه‌های دولتی و نیروهای امدادی جهت پیش‌گیری و همچنین رسیدگی به حوادث احتمالی شد.

طوفان زمستانه بهمن‌ماه؛ شهر بم و مناطق شرقی استان کرمان را هم دربرمی‌گیرد که لازم است تمام ارگان‌های دولتی و نیروهای امداد و نجات در حالت آماده‌باش کامل قرار بگیرند.

هشدار و توصیه‌های مهم در زمان باد و طوفان

سفرهای غیرضروری را لغو کنید

اگر کار ضروری ندارید از منزل خارج نشوید

از بسته بودن درب و پنجره‌ها مطمئن شوید

کانال‌های کلر و هر راه نفوذ گرد و خاک را بپوشانید

هنگام وقوع باد و طوفان اجسام معلق و سنگین مانند گلدان، مجسمه و اشیاء رهاشده در محوطه تراس، بالکن‌ و پشت‌بام‌ها راجمع‌آوری کنید

اگر در خیابان هستید خود را به یک سرپناه امن و مطمن برسانید

از قرار گرفتن در کنار درختان ضعیف مانند اکالیپتوس‌ها (کالیتوس‌ها) و یا ساختمان‌های در حال ساخت که در اثر باد احتمال سقوط اجسام و مصالح ساختمانی وجود دارد جدا خودداری کنید

در کنار دکل‌ها و تیرهای قدیمی برق و کابل‌هایی که احتمال پارگی و سقوط دارند قرار نگیرید

خودروی خود را در نزدیکی درختان و هرگونه اجسام نامطمئن پارک نکنید

در بیرون از منزل از ماسک استفاده نمایید

باد شدید و طوفان زمستانه در ۸ استان کشور از جمله منطقه بم از روز سه‌شنبه ۱۱ بهمن آغاز می‌شود و تا جمعه ۱۴ بهمن از شدت آن کاسته می‌شود.

‫2 دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه