اخبار باغشهر بم

علی پهلوانی پارکورکار پلیس بم قهرمان مسابقات یگان‌های ویژه کشور

پلیس جوان بمی در راه مسابقات قهرمانی پارکور پلیس‌های جهان

علی پهلوانی پارکورکار و پلیس جوان شهر بم در مسابقات قهرمانی پارکور یگان‌های ویژه ایران، مقام اول را کسب کرد.

به گزارش باغ شهر، مونا موسی‌نژاد خبرنگار طلوع بم گزارش داد: کسب عنوان قهرمانی مسابقات یگان‌های ویژه کشور توسط علی پهلوانی و انتخاب وی برای اردوی تیم پارکور ناجا در مسابقات پلیس‌های جهان خبر خوشی بود که در روزهای تلخ کرونایی به گوش رسید.

اولین حضور در مسابقات؛ اولین قهرمانی کشوری

علی پهلوانی با اشاره به اینکه ورزش پارکور را از دوران مدرسه و راهنمایی به‌صورت خیابانی فرا گرفته است گفت: نزدیک به یک سال به‌صورت حرفه‌ای در رشته اسپید تمرین و فعالیت داشتم و امسال برای نخستین‌بار در مسابقات کشوری حضور یافتم.

علی پهلوانی پارکورکار پلیس بم
عکس علی پهلوانی جوان بمی قهرمان مسابقات پارکور پلیس ایران

علی پهلوانی: از جوانان بمی حمایت شود

این جوان ۲۱ ساله بمی با بیان اینکه متاسفانه به خاطر شرایط نامناسب در شهرستان و نبود فضای مناسب برای تمرین برای حضور در مسابقات آمادگی لازم را نداشتم ادامه داد: با وجود تمامی مشکلات ولی به اصرار همکاران در مسابقات شرکت کردم و توانستم نتیجه مطلوبی نیز به دست بیاورم.

وی افزود: متاسفانه این ورزش در شهرستان بم، مظلوم واقع شده و هیچ نوع حمایتی از جوانان علاقه‌مند در اين رشته ورزشی نمی‌شود.

پهلوانی با اشاره به اینکه جوانان فعال در این رشته ورزشی خودشان به تنهایی برای موفقیت و رسیدن به آرزویشان سعی و تلاش می‌کنند و با مشکلات دست و پنجه نرم می‌کنند ادامه داد: تنها سخن من به علاقه‌مندان به این رشته این است که هیچوقت دست از تلاش و کوشش برندارند حتی در سخت‌ترین شرایط چرا که نتیجه بسیار شیرین است.

پهلوانی افزود: دو سال است که در لباس نظام به مردم کشورم خدمت می‌کنم و تنها هدفم تمرین برای حضور در مسابقات پارکور نیروهای مسلح و پلیس‌های جهان خواهد بود.

پارکور غلبه کردن بر تمامی موانع پیش روست

علیرضا پهلوانی در خصوص جنبهٔ فیزیکی این ورزش گفت: پارکور غلبه کردن بر تمامی موانع پیش روست، درست مانند این که در شرایط اضطراری گیر کرده باشید.

پارکور فقط صرف حرکات نیست، بلکه مجموعه‌ای هدفمند و دارای فلسفهٔ خاص خودش است.

پس هدف پارکور، رسیدن به مقصد با استفاده از کاراترین، روان‌ترین و مستقیم‌ترین مسیر و مناسب‌ترین حرکات است که می‌تواند شامل دویدن، پریدن، بالا رفتن و خزیدن باشد.

اما علاوه بر جنبه فیزیکی، استقبال از این ورزش قطعاً جنبه‌های روانی بسیاری نیز برای جوانان دارد که بررسی آن می‌تواند کمک شایان توجهی به درک جامعه‌ جوان امروز کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه