اخبار استان کرمان

سومین طلای پارالمپیک زهرا نعمتی بانوی کرمانی در رشته تیراندازی با کمان

هت‌تریک زهرا نعمتی در طلای پاراالمپیک

عکس و فیلم: زهرا نعمتی بانوی ورزشکار کرمانی در سومین حضور پارالمپیکی خود به سومین مدال طلا متوالی دست یافت و تاریخ‌ساز شد.

به گزارش باغشهر، زهرا نعمتی با شکست حریف ایتالیایی خود به مدال طلای ریکرو انفرادی تیراندازی با کمان پارالمپیک‌ ٢٠٢٠ توکیو دست یافت.

در پایان رقابت‌های ریکرو انفرادی بازی‌های پارالمپیک توکیو که در پارک تیراندازی یومنوشیما توکیو برگزار شد، زهرا نعمتی موفق شد نهمین مدال طلای کاروان “سردار دل‌های” ایران در رقابت‌های پارالمپیک ٢٠٢٠ را کسب کند. زهرا نعمتی در مسابقه فینال و در یک رقابت نفس‌گیر با نتیجه  ۶ بر ۵ و در تیر طلایی “وینسنزا پتریلی” حریف ایتالیایی خود را شکست داد.

در دیدار رده‌بندی این رقابت‌ها نیز “وو چونیان” از چین توانست ۶ بر ٢ بر دورسئا پویمندو پیروز شود و به مدال برنز دست یابد.

فیلم لحظه کسب مدال طلا پارالمپیک توسط زهرا نعمتی

 

زهرا نعمتی با این مدال، سومین مدال طلای ادوار پارالمپیک خود را کسب و از این حیث هت تریک کرد. او در لندن، ریو و حالا در توکیو موفق به کسب مدال طلا شده است.

عکس زهرا نعمتی بانوی ورزشکار کرمانی طلا پار المپیک
عکس: زهرا نعمتی قهرمان ریکرو انفرادی (تیراندازی با کمان) بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن

نعمتی در این رقابت‌ها پس از اینکه در دور اول با قرعه استراحت روبرو شده بود، در مرحله یک هشتم پایانی و در تقابل با سوتلوا بارانتسوای روس توانست با نتیجه ۶ بر ۵ پیروز شود. او سپس در یک‌چهارم نهایی نیز ٧ بر یک حریف برزیلی را مغلوب کرد. نعمتی در نیمه نهایی هم ۶ بر ٢ حریف یونانی خود را شکست داد.

در ادامه رقابت‌های تیروکمان پارالمپیک زهرا نعمتی روز شنبه ١٣ شهریور نیز به همراه غلامرضا رحیمی و در ماده میکس ریکرو تیراندازی با کمان با حریفان رقابت خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه