اخبار استان کرمان

فیلم و عکس: مدال طلای سعید افروز در پارالمپیک با رکوردشکنی جهانی

سعید افروز ورزشکار جیرفتی با رکوردشکنی جهانی به مدال طلای پارالمپیک رسید.

فیلم و عکس: رکوردشکنی ورزشکار جیرفتی / سعید افروز از اعضای کاروان اعزامی ایران به مسابقات پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو با شکستن رکورد جهان؛ موفق به کسب مدال طلا در رشته دوومیدانی بخش پرتاب نیزه شد.

به گزارش باغشهر، سعید افروز پرتابگر نیزه ایران در کلاس F۳۴ مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو موفق به کسب مدال طلا شد.

مسابقات دوومیدانی بازی‌های پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو از ساعت ۹:۳۰ امروز (چهارشنبه به وقت محلی) با رقابت ورزشکاران در پرتاب نیزه کلاس F۳۴ دنبال شد.

عکس سعید افروز مدال طلای پارالمپیک ورزشکار جیرفتی شکستن رکوردشکنی جهانی
عکس: سعید افروز پس از رکوردشکنی جهانی و کسب مدال طلای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو

نماینده ایران در این رقابت سعید افروز بود که با پرتابی به میزان ۴۰.۰۵ متر به مدال طلای پارالمپیک ۲۰۲۰ توکیو دست یافت.

سعید افروز که در این مسابقه رقبای از چین (۲ نفر)، مراکش، فرانسه، کلمبیا (۲ نفر)، پاپوا گینه، تونس و عراق را پیش رو داشت، در همان پرتاپ اول از رقبای قبلی‌اش پیشی گرفت و نیزه را ۳۹.۴۸ متر پرتاب کرد. او در پرتاب دوم حدنصاب ۳۹.۴۰ متر را برجای گذاشت و با پرتابی به اندازه ۴۰.۰۵ متر به استقبال پرتاب چهارم رفت. افروز در پرتاب چهارم نیز رکورد ۳۹.۶۷ متر را به ثبت رساند و به مدال طلای المپیک نیز دست یافت. وی از انجام پرتاب‌های پنجم و ششم خودداری کرد.

فیلم پرتاب نیزه سعید افروز با رکوردشکنی و طلای پارالمپیک

پرتاب سوم افروز نه تنها او را به مدال طلا رساند، بلکه وی را رکوردار جدید پرتاب نیزه پارادوومیدانی در کلاس F۳۴ در سطح جهان و پارالمپیک کرد.
بعد از سعید افروز، مائوریسیو والنسیا از کلمبیا با رکورد ۳۷.۸۴ متر دوم شد و به مدال نقره رسید. هموطنش دیه‌گو فرناندو مندس هم با رکورد ۳۷.۱۱ متر به مدال برنز دست یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه