اخبار استان کرمان

خط‌ونشان استاندار کرمان برای معترضان منوجانی: راهبندان جرم غیرقابل بخششی است

رییس شورای تامین استان کرمان تجمعات در منوجان و بستن راه هرمزگان-منوجان-کهنوج را غیرقانونی دانست و از اشد مجازات برای عاملان تحریک و پشت‌پرده آن خبر داد

بستن جاده منوجان-کهنوج-بندرعباس توسط کارگران معترض معدن آسمینون منوجان. معترضان منوجانی در جنوب استان کرمان از وضعیت قراردادهای کارگری و عدم امنیت شغلی گلایه دارند./تصاویر

به گزارش باغشهر به نقل از خبرگزاری ایسنا، استاندار کرمان خطاب به کارگران معترض معدن آسمینون منوجان گفت: مواظب باشید با زیرپا گذاشتن قانون حق و حقوقتان ضایع نشود.

تصاویر معترضان منوجانی بستن جاده بندرعباس کهنوج منوجان
بستن جاده بندرعباس-کهنوج-منوجان توسط کارگران معدن

“علی زینی وند” امروز 30 اردیبهشت ماه در حاشیه سفر به جنوب استان کرمان در جمع خبرنگاران با اشاره به شیوه اعتراض کارگران معدن آسمینون منوجان و مسدود کردن تونل محور هرمزگان – کهنوج – منوجان گفت: برای احقاق حقوق قانونی کارگران با احدی تعارف ندارم و تاکنون در چند مرحله با برگزاری نشست‌های متعدد از معترضان منوجانی حمایت کردیم.

وی راهبندان و اینگونه تجمعات را تعرض به حقوق عمومی و خطرناک عنوان کرد و افزود: همانگونه برای دستیابی به حقوق کارگران حمایت کردیم، همین جا اعلام می کنم بستن جاده از جرایم خطرناک است.

رییس شورای تامین استان کرمان از مسدود کردن تونل محل تردد عمومی محور هرمزگان – منوجان – کهنوج به شدت انتقاد کرد و افزود: کمیته حقیقت‌یابی تشکیل دادیم و هیچ کارگری نباید از حقش محروم شود اما در مقابل نباید خواسته غیرکارشناسی از جمله این که هر کس را ما می گوییم فلان جا بگذارید داشته باشند. بخشی از کارگران معدن آسمینون منوجان از استان هرمزگان می‌آیند لذا جلسه شورای تامین و کمیسیون کارگری تشکیل دادیم و مدیرعامل و سرمایه گذار ملزم به اجرای مصوبات برای رعایت حقوق کارگران و معترضان منوجانی شده‌اند.
عکس معترضان منوجانی کارگران معدن آسمینون بستن جاده کهنوج بندرعباس
تجمعات اعتراضی کارگران معدن نسبت به عدم امنیت شغلی

زینی وند خطاب به معترضان منوجانی گفت: تحت هیچ شرایطی اجازه ضایع شدن حق و حقوق احدی را نمی دهیم اما توجه داشته باشید که راهبندان جرم غیرقابل بخششی است.

وی از مطالبه‌گران کارگری خواست تا در چارچوب قانون حرکت کنند و گفت: تجمع و اعتصاب در تونل و جاده چه معنایی دارد و چه کسانی جوابگوی تبعات امنیتی آن خواهند بود؟ اعلام می‌کنم حاضریم سالنی برای شنیدن صحبت‌های کارگران در اختیارشان بگذاریم و اینکه چرا در محل معدن این کار را نکردند؟ جای سوال است.

عکس معترضان منوجانی کارگران معدن آسمینون بستن جاده کهنوج بندرعباس
مسدود شدن محور بندرعباس – کهنوج توسط کارگران معترض، باعث راهبندان و معطلی خودروها شد

مجازات شدید در انتظار پشت‌پرده اعتراضات کارگری در منوجان

استاندار کرمان اعتراضات کارگری معدنکاران منوجان را سه روز اعلام کرد و گفت: محور فرعی برای تردد عمومی در نظر گرفته شده اما با پشت پرده‌ها طبق قانون برخورد خواهد شد.

زینی‌وند استاندار کرمان از اعمال اشد مجازات برای تحریک‌کنندگان و عاملان راهبندان به بهانه مطالبه‌گری خبرداد و گفت: تونل محل تجمع در حوزه استان هرمزگان واقع ‌شده لذا مکاتبات لازم با شورای تامین این استان برای اعمال قانون صورت گرفته است.

زینی‌وند با انتقاد از کسانی که انتظار داشتند استاندار در جمع معترضان حضور پیدا کند  گفت: برخی انتظار دارند که چرا در جمع کارگران معترض حضور پیدا نکردم، سوال این است مگر استاندار باید در تجمع غیرقانونی حضور یابد؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه