اخبار باغشهر بم

دانشگاه علوم پزشکی بم را از مافیا پس بگیرید!

نامه انتقادی شماری از پزشکان، کارمندان‌دانشگاه و کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی بم به وزارت بهداشت

ماجرای امضا و ارسال نامه محرمانه توسط پزشکان، کارمندان دانشگاه علوم پزشکی بم و مراکز درمانی به وزارت بهداشت جهت پاکسازی این دانشگاه از مافیا


طبق اطلاعات رسیده به سایت باغشهر بم، شماری از پزشکان بمی به همراه برخی از کارمندان دانشگاه علوم پزشکی و کارکنان بیمارستان‌ها و مراکز بهداشت و کادر درمان طی نامه‌ای مشترک به وزارت بهداشت خواستار اعمال تغییرات گسترده در سطوح مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی بم شدند.

امضاکنندگان این نامه از عملکرد مدیران مختلف دانشگاه علوم پزشکی بم طی ده سال اخیر انتقاده کرده و مدعی شدند که با هر بار تغییر مدیریت دانشگاه، افراد مختلفی بدون تخصص و صرفا براساس روابط؛ سمت‌های مهم و حساس را به‌دست گرفته‌اند. آن‌ها می‌گویند دانشگاه علوم پزشکی توسط گروهی خاص و بطور مافیایی اداره می‌شود تا جایی که حتی در برخی از تصمیم‌گیری‌ها شخص رئیس دانشگاه هم قادر به اعمال قدرت نیست!

در این نامه با اشاره به اینکه دانشگاه علوم پزشکی بعنوان نهادی مهم و حساس مستقیما با سلامت جامعه در ارتباط است و بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی را دربرمی‌گیرد، از وزارت بهداشت خواسته شده است که مستقیما به این مسئله ورود کرده و دانشگاه علوم پزشکی بم را از افراد غیرمتخصص (یا به‌اصطلاح وابسته به مافیا) پاکسازی کنند.

گفته می‌شود تعدادی از مدیران شرق استان نیز این نامه را امضا کرده‌اند و اگر از جای دیگری اعمال نفوذی صورت نگیرد، احتمالا باید به‌زودی شاهد تغییرات گسترده در سطوح مختلف دانشگاه علوم پزشکی بم باشیم.

انتقاداتی که ریشه قدیمی دارد

طی سال‌های اخیر مسئولان مختلف محلی انتقاداتی نسبت به عملکرد دانشگاه علوم پزشکی و کمبود مراکز درمانی داشتند. دی‌ماه سال جاری نیز امام جمعه ریگان از کمبود پزشک و مراکز درمانی در این شهرستان انتقاد کرد و گفت: بارها به مسئولان دانشگاه علوم پزشکی تذکر دادیم اما توجه‌ای نمی‌شود.
متاسفانه یکی از اشکالات اساسی شهر بم و منطقه شرق که اخیرا دادستان شهرستان هم به آن اشاره‌ای داشتند ‘عدم روحیه مطالبه‌گری در بمی‌هاست’ که از حق و حقوق شهروندی خود دفاع نمی‌کنند و همواره منفعل هستند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه