اخبار استان کرمان

مخالفت نماینده کهنوج با تشکیل استان کرمان جنوبی با مرکزیت جیرفت

نماینده مردم پنج شهرستان کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، فاریاب و رودبارجنوب؛ طرح پیشنهادی از سوی اعظمی نماینده جیرفت و عنبرآباد را شانتاژ رسانه‌ای خواند و گفت: اینکه جیرفت "مرکز استان کرمان جنوبی" باشد مورد موافقت مردم منطقه پنج‌گنج نیست.

منصور شکرالهی نماینده مردم شهرستان‌های کهنوج، منوجان، قلعه‌گنج، فاریاب و رودبارجنوب با طرح پیشنهادی ذبیح‌الله اعظمی نماینده جیرفت و عنبرآباد جهت تشکیل استان کرمان جنوبی با حضور ۷ شهرستان در جنوب استان کرمان، مخالفت کرد.

منطقه پنج گنج در کرمان به پنج شهرستان جنوبی کهنوج، قلعه‌گنج، منوجان، رودبارجنوب و فاریاب اطلاق می‌شود. این پنج شهرستان در گذشته بعنوان یک شهرستان واحد (کهنوج) شناخته می‌شدند که طی تقسیمات کشوری جدا شدند.
به گزارش باغشهر منصور شکرالهی نماینده منطقه پنج گنج، اقدامات اعظمی نماینده جیرفت و عنبرآباد را شانتاژ رسانه‌ای خواند و گفت: دولت درباره استقلال جنوب کرمان هیچ گونه مصوبه‌ای نداشته است تنها یک پیش نویس بوده که به دلیل مشخص نبودن ساز وکار آن از جمله نام استان و مرکز استان بنده به عنوان نماینده دوسوم از مردم جنوب کرمان با آن مخالفت کردم و خواهان ایجاد توافق قبل از پیگیری برای هر‌گونه استقلال در جنوب کرمان بوده‌ام.

توزیع بودجه در جنوب تبیغ‌آمیز بوده است

منصور شکرالهی: ما در یک دهه که چهار اداره کل اصلی در جیرفت استقرار یافته است شاهد مهجوریت مردم حوزه انتخابیه خود بوده ایم ابتدا از دفتر بازرسی ریاست جمهوری درخواست داده ام بررسی شود آیا توزیع بودجه و استخدام وسایر ….به عدالت در هفت شهرستان توزیع شده است.

نماینده کهنوج: با مرکزیت جیرفت در استان جدید مخالفیم، باید بین مردم ۷ شهرستان نظرسنجی برگزار شود

شکرالهی: جنوب کرمان اگر می‌خواهد مستقل شود باید راهکاری مناسبی ایجاد شود تا مرکز آن در نقطه‌ای واقع باشد که دسترسی در هر زمانی حتی دوران بحران مثل سیل و زلزله برای همگان آسان باشد، خوب می‌دانیم جیرفت از هر جهت در محاصره رودخانه‌هاست و فاصله‌اش با برخی از شهرستان‌ها زیاد است پس نمی‌تواند نقطه‌ای مناسب برای مرکز استان باشد. باید برای انتخاب مرکز استان تیمی حرفه‌ای و بی‌طرف از وزارت کشور در منطقه حضور یابند و با بررسی کارشناسی، مرکز استان جدید را مشخص کنند. همچنین از مردم هفت شهرستان هم برای انتخاب مرکز استان نظرسنحی شود. وی با انتقاد از نماینده جیرفت و عنبرآباد افزود: نباید با شانتاژ رسانه‌ای نظرات اکثریت را نادیده گرفت که منشا بحران اجتماعی و امنیتی بشود، قطعا این خبر کذب است و ما اجازه نمی دهیم بدون موافقت مردم تغییری انجام شود./ پایگاه خبری جازموریان

مرتبط با همین موضوع بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه