اخبار باغشهر بم

میراث ثبت جهانی شهر بم میزبان گردشگران جام جهانی قطر

استان‌های تهران، اصفهان، یزد، فارس، بوشهر و کرمان میزبان گردشگران جام جهانی قطر خواهند بود.

میراث ثبت جهانی شهرستان بم در استان کرمان، میزبان گردشگران جام جهانی قطر خواهد بود. این مسابقات آبان و آذر سال جاری برگزار می‌شوند.

با هماهنگی‌های انجام شده بین ایران و قطر؛ استان‌های تهران، اصفهان، یزد، فارس، هرمزگان، بوشهر و کرمان از گردشگران جام جهانی ۲۰۲۲ میزبانی خواهند کرد.
بیست‌ودومین جام جهانی فوتبال ۲۱ نوامبر تا ۱۸ دسامبر ۲۰۲۲ میلادی مصادف با ۳۰ آبان تا ۲۷ آذر ۱۴۰۱ خورشیدی در کشور قطر برگزار می‌شود. 
سهمیه ورودی گردشگران برای استان کرمان ۱۵۰۰ نفر خواهد. این استان با ۸ اثر ثبت جهانی رکورددار ایران است که بیشتر آن‌ها در شهرستان بم قرار دارند.

امکان پرواز قطر به کرمان فراهم می‌شود

فریدون فعالی مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمان گفت: در برآورد اولیه اعلام شده هزار و ۵۰۰ نفر از تماشاچیان جام جهانی قطر به استان کرمان می‌آیند و امکان صدور ویزای فرودگاهی و همچنین انجام پرواز مستقیم از قطر به کرمان فراهم خواهد شد.

برپایی جشنواره و نمایشگاه‌های صنایع دستی

فعالی تاکید کرد: باید فستیوال، نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و جشنواره‌های مختلف را همزمان با حضور گردشگران در استان کرمان پیش‌بینی کنیم و به اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی بپردازیم که اصالت و فرهنگ کرمانی را به همراه داشته باشد.

شهرداری‌ها همکاری کنند

مدیرکل میراث استان: گروهی ۱۰ نفره متشکل از عوامل دست‌اندکار برای بازدید از جاذبه‌های گردشگری وارد استان کرمان می‌شوند به همین جهت همه دستگاه‌های مرتبط از جمله شهرداری‌ها باید برای حضور گردشگران با این اداره‌کل همکاری داشته باشند تا بتوانیم از این فرصت به وجود آمده استفاده کافی کنیم.

آثار ثبت جهانی استان کرمان در یونسکو 

  • ارگ قدیم (+ بم و منظر فرهنگی آن)
  • قنات اکبرآباد (بروات بم)
  • قنات قاسم آباد (بروات بم)
  • قنات گوهر ریز (جوپار کرمان)
  • گلیم شیرکی‌پیچ (دارستان سیرجان)
  • باغ شاهزاده (ماهان)
  • کویر لوت (واقع در شهداد و بخشی از آن در بم)
  • روستای دست‌کند میمند (شهربابک)

بم را برای میزبانی از گردشگران مهیا کنید

بم میزبان گردشگران جام جهانی فوتبال قطر
میزبانی از گردشگران جام جهانی بهترین فرصت برای احیای صنعت گردشگری در بم
فقط ۵ ماه تا آغاز جام جهانی قطر زمان باقیست و از مسئولین شهرستان انتظار می‌رود که امکانات اولیه و ضروری در بم جهت میزبانی مناسب از گردشگران را فراهم کنند. فرصتی که پیش آمده می‌تواند رونق گردشگری و جذب توریست را برای باغشهر بم به بالاترین حد خود در سال‌های اخیر برساند.
فرصت پیش آمده می‌تواند رونق گردشگری و جذب توریست را برای باغشهر بم به بالاترین حد خود در سال‌های اخیر برساند. هرگونه کوتاهی و سهل‌انگاری در این زمینه باعث از دست‌رفتن فرصت‌ احیای صنعت گردشگری در بم می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه