اخبار باغشهر بم

ورود توده هوای سرد به بم / بارش برف و باران در مناطق کوهستانی استان کرمان

طبق نقشه‌های هواشناسی و طی هفته دوم آذر ماه (از شنبه ۱۲ آذر) دمای هوا در بم با کاهش محسوس همراه خواهد بود. از اواخر وقت روز یکشنبه (۱۳ آذر) و با ورود سامانه بارشی به استان کرمان؛ بارش پراکنده برف و باران در مناطق کوهستانی محتمل است که این روند تا پایان روز سه‌شنبه (۱۵ آذر) ادامه دارد و پس از آن شدت سرمای هوا در سراسر استان بیشتر می‌شود.

وضعیت هواشناسی شهر بم و استان کرمان طی هفته دوم آذرماه / توده هوای سرد در راه سراسر استان


کارشناس سازمان هواشناسی از تشدید بارش برف و باران در تهران و برخی دیگر از استان‌های کشور خبر داد. براین‌اساس از فردا (شنبه ۱۲ آذر) برای نوار شمالی کشور در اوایل هفته آینده کاهش محسوس دما پیش‌بینی شده است.
همچنین از اواخر وقت روز یکشنبه (۱۳ آذر) و با ورود سامانه بارشی به استان کرمان؛ بارش پراکنده برف و باران در مناطق کوهستانی محتمل است که این روند تا پایان روز سه‌شنبه (۱۵ آذر) ادامه دارد و پس از آن شدت سرمای هوا در سراسر استان بیشتر می‌شود.
در بم نیز توده هوای سرد از اواخر روز جمعه (۱۱ آذر) سراسر این شهرستان و دیگر مناطق شرقی استان کرمان را در برمی‌گیرد و از اواسط هفته جاری برای مناطق کوهستانی بم از جمله دهبکری بارش برف و باران پیش‌بینی می‌شود.

هشدار: جاده‌های استان طی هفته جاری لغزنده خواهند بود / لزوم استفاده از زنجیر چرخ در جاده‌ها به‌خصوص محورهای کوهستانی

با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر کاهش دما و بارش باران و برف در استان، رانندگان و مسافران با تجهیزات کامل در محورهای مواصلاتی این استان سفر کنند.
رانندگان ضمن استفاده از زنجیرچرخ و اطمینان از سلامت فنی خودرو؛ همراه داشتن سوخت کافی را به منظور پیشگیری از مشکلات سفر مد نظر قرار دهند. سالم بودن بخاری و برف پاک کن خودرو، همراه داشتن تجهیزات زمستانی، لباس گرم و غذای کافی از دیگر توصیه‌ها به رانندگان است‌.
رانندگان توجه داشته باشند که در مواقع لغزش خودرو از ترمز کردن خودرو پرهیز کنند چرا که با قفل شدن چرخ‌ها پس از ترمز گرفتن، خودرو منحرف خواهد شد. در این مواقع فرمان خودرو را به جهتی که عقب خودرو لغزیده حرکت دهید و چنانچه حرکت خودرو به حالت مستقیم درآمد به آرامی پدال ترمز را فشار دهید./ ایسنا

ورود به سامانه هواشناسی باغشهر بم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه