اخبار باغشهر بم

وزش باد و کاهش دما در بم طی هفته پایانی آبان / بارش باران در مناطق کوهستانی

طی هفته پایانی آبان ماه (از روز شنبه ۲۱ آبان) برای شهرستان بم و منطقه شرق استان کرمان؛ وزش باد نسبتا شدید به همراه بارش پراکنده باران در مناطق کوهستانی پیش‌بینی می‌شود.

سازمان هواشناسی از ادامه فعالیت سامانه بارشی و نفوذ سامانه جدید در سراسر کشور تا روز یکشنبه (۲۲ آبان) خبر داد که موجب بارش باران، رعدوبرق، تگرگ و در مناطق سردسیر بارش برف خواهد شد.
بر اساس اعلام سازمان هواشناسی آخرین روز فعالیت سامانه بارشی در کشور روز یکشنبه و دوشنبه (۲۲ و ۲۳ آبان) است و تداوم بارش‌ها و وزش باد سرد را در شهرهایی از استان‌های مازندران، گلستان، ارتفاعات و دامنه نیمه شمالی کرمان، مناطق کوهستانی شرق کرمان (از جمله بم)، سمنان، خراسان جنوبی، خراسان شمالی، خراسان رضوی، یزد و شمال و شرق اصفهان رخ خواهد داد.

هوای بم در هفته پایانی آبان ماه

از فردا شنبه ۲۲ آبان برای مناطق کوهستانی و ارتفاعات شهرستان بم (از جمله دهبکری) بارش پراکنده باران پیش‌بینی می‌شود. اوج این بارش‌ها روز یکشنبه خواهد بود و برای شهر بم نیز باد نسبتا شدید همراه با کاهش دما خواهیم داشت که موجب سرد شدن هوا می‌شود.
در منطقه شهری بم بیشتر شاهد افزایش ابر، وزش باد و خنک شدن هوا خواهیم بود که تا روز دوشنبه ادامه دارد و از روز سه‌شنبه روند افزایش دما و گرم‌تر شدن هوا آغاز می‌شود.

لغزندگی جاده‌ها، اختلال در سفرهای بین شهری بویژه در عبور از گذرگاه‌های کوهستانی، احتمال آبگرفتگی محدود و محلی، احتمال بالا آمدن سطح آب رودخانه‌ها، احتمال تاخیر در پرواز و احتمال خسارت به صنعت کشاورزی برای هفته جاری پیش‌بینی شده است.
سازمان هواشناسی در هشدار سطح زرد نسبت به احتیاط در سفرهای برون شهری، احتیاط در فعالیت کوهنوردی و جابه‌جایی عشایر کوچ‌رو، آمادگی زمستانی راهداری به ویژه در گردنه‌های مناطق سردسیر، احتیاط در قرار دادن نهاده‌های کشاورزی در فضای باز توصیه کرده است./ ایرنا

ورود به سامانه هواشناسی باغشهر بم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه