اخبار باغشهر بم

انتظار مردم بم و شرق استان در وضعیت بحرانی کرونا؛ پیگیری و نظارت بیشتر نماینده

بم و شرق استان کرمان در بحرانی‌ترین روزهای کرونا

در روزهایی که وضعیت کرونا در شرق استان کرمان (بم، ریگان، فهرج و نرماشیر) بحرانی است، مردم خواستار نظارت و پیگیری بیشتر از سوی موسی غضنفرآبادی نماینده بم و شرق استان هستند.

به گزارش باغشهر، از ابتدای همه‌گیری کرونا تاکنون، با وجود خسارت‌های مادی و معنوی این ویروس به شهر و همشهریان، اما هیچگاه وضعیت بم و شرق استان کرمان به این حد از شرایط بحرانی که اکنون در آن گرفتاریم، نرسیده بود.

عادی‌انگاری، مراسمات جشن و ختم، عدم نظارت بر ورودی‌های شهرهای شرقی و برگزاری تجمع نامزدهای شورای شهر در ایام انتخابات، دست به دست داد تا کرونا در بم از زرد به نارنجی، از نارنجی به قرمز و نهایتا به قرمز تیره (یا همان سیاه) تغییر وضعیت دهد و تمام منطقه شرق استان کرمان را به قرنطینه و تعطیلی بکشاند و البته بار مضاعفی بر دوش کادر بهداشت و درمان بگذارد.

انتظار دوبرابری مردم بم از نماینده در روزهای قرنطینه

در وضعیت کنونی کرونا که شاهد نگرانی‌های به‌حق مردم بم و شرق استان هستیم، انتظارات از حجت‌الاسلام موسی غضنفرآبادی نماینده مردم منطقه شرق کرمان در مجلس، بیش از گذشته است. قطعا ایشان از وضعیت کرونایی بم و شرق استان مطلع و انشالله پیگیر مقابله با این همه‌گیری هستند، با این حال نیاز است تا وی شخصا از طریق رسانه‌ها با مردم ارتباط بگیرند و به شرح اقدامات بپردازند‌.

شرایط فعلی بم و شرق استان کرمان، فرصتی است تا مسئولین و نماینده  یک‌بار برای همیشه برنامه‌ریزی مداوم جهت ارتباط بیشتر با مردم و رسانه‌ها را پایه‌ریزی کنند.

مردم و فعالان اجتماعی انتظار دارند در بحران‌هایی همچون همه‌گیری کرونا در وضعبت فعلی، نماینده بم و شرق استان؛ نظارت مداوم، پیگیری همیشگی و پاسخگویی شفاف داشته باشند.

در همین ارتباط، رضا رحیم‌نژاد مدیرمسئول طلوع بم در یادداشتی نوشت:

چه کسی بود صدا زد نماینده؟

“حدود یک ماه از ورود کرونای هندی با آن همه بی‌رحمی‌اش به داخل کشور دقیقا از نقطه‌ای هم‌مرز حوزه انتخابیه آقای غضنفرآبادی گذشته است. بیش از ده روز هم هست که حوزه انتخابیه ایشان درگیر شدیدترین وضع شیوع این بیماری است. به حدی که رنگ وضعیت بم را قرمز تیره اعلام کرده‌اند. در واقع قرمز تیره همان وضعیت سیاه است. کادر درمان در حال تلاش و مبارزه است. مردم مشکلات، نگرانی‌ها و محدودیت‌های خاص خود را دارند و اکثر آنها خود را در خانه قرنطینه کرده‌اند. برخی مسئولین با وجدان و با شرف نیز وظیفه خود را به خوبی انجام می‌دهند اما عمدتا ضعف و ناکارآمدی و عادی‌انگاری شدیدی در حوزه شرق استان در راه مبارزه با شیوع این بیماری روشن‌تر از روز است.

با همه این شرایط اسفناکِ بحرانی، شاهد هیچ اثری از حضور، سخن، خطابه یا اقدام خاصی از نماینده مردم در این روزها نیستیم. یا حداقل اینکه ما فعالان رسانه‌ای و مردم چیزی ندیده‌ایم که اگر بوده دفتر ایشان باید مرتبا اطلاع‌رسانی‌های لازم را انجام دهد و اگر انجام نداده کوتاهی کرده است.

پس از فعالیت‌های انتخاباتی ایشان، تنها مشاهدات این روزها عکس آقای غضنفرآبادی با وزیر اطلاعات بود که در صفحه اینستاگرام خود منتشر کردند و دیروز هم مصاحبه‌ای درخصوص مدیران دولت بعدی و حضور در چند برنامه تلویزیونی با موضوعات کلان حقوقی و سیاسی و چند مصاحبه سیاسی دیگر.

حضور میدانی و پیوسته نماینده مردم در صحنه و حوزه انتخابیه خود، شرکت کردن در جلسات ستاد کرونای شهرستان‌ها یا تشکیل یک قرارگاه منطقه‌ای با محوریت نماینده مردم چهار شهرستان و ایجاد هماهنگی و نظارت دقیق بر عملکرد مدیران اجرایی و علوم پزشکی، کمترین انتظار موکلین آقای غضنفرآبادی در شرایط فعلی از ایشان است.

اتفاقا با ویژگی‌های مثبتی که از ایشان سراغ داریم، حجت‌الاسلام غضنفرآبادی قطعا بیش از اینها می‌تواند منشا خیر و اثرگذاری برای مردمی باشند که ایشان را به عنوان وکیل و نماینده خود به مجلس فرستاده‌اند.
چون برخی جان نثاران و بادمجان دور قاب چین‌ها بعد از خواندن این یادداشت آتش بیار معرکه می‌شوند و ممکن است ذهن نماینده و مردم را منحرف کنند؛ توضیح می‌دهم که خیلی بدیهی است منظور از این عریضه این نیست که آقای غضنفرآبادی در گوشه‌ای دنج نشسته و بی‌خیال امور مردم شده‌اند. خیر. سخن اصلی بر سر حضور، نظارت، ارتباط رسانه‌ای و ارایه گزارش عملکرد شفاف و مستمر و در یک کلام «ارتباط موثرتر» وی و دفتر ایشان با پانصد هزار موکل خود در شرق استان کرمان است.
همانطور که از ابتدای دوران نمایندگی ایشان باید این اتفاق می‌افتاد. نه فقط در روزهای بحرانی که حداقل شایسته‌تر است در این روزها اینگونه نباشد.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه