اخبار باغشهر بم

کارخانه‌های ارگ جدید بم مشمول مشاغل گروه یک/ تعطیلی اصناف و ممنوعیت تردد

وضعیت کارخانه‌های ارگ جدید بم از جمله کرمان موتور و مدیران خودرو در پیک چهارم کرونا

محدودیت‌های کرونایی شهر بم: تعطیلی اصناف و مشاغل گروه دو، سه و چهار.
کارخانه‌های ارگ جدید بم از جمله کرمان موتور و مدیران خودرو تعطیل نمی‌شوند.

به گزارش باغ شهر به نقل از طلوع بم، جلسه ستاد مقابله با کرونا شهرستان بم با حضور هادی شهسوارپور فرماندار، حجت‌الاسلام دانشی امام جمعه، دکتر اویسی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم و دیگر اعضای ستاد در سالن فرمانداری بم برگزار شد.

اعلام محدودیت‌های جدید در شهرستان بم

کدام مشاغل و اصناف در شهر بم تعطیل خواهند بود؟

هادی شهسوارپور فرماندار بم ضمن اعلام وضعیت قرمز شهرستان در خصوص اعمال محدودیت‌های جدید گفت: تیم‌های نظارت از امروز کار خود را آغاز می‌کنند تا شاهد اجرای بی‌نقص اعمال محدودیت‌ها باشیم.

وی در ادامه گفت: گروه‌های شغلی ۲ و ۳ و ۴ در این مدت تعطیل و صرفا مشاغل ضروری گروه یک اجازه فعالیت دارند و فعالیت بازارها و پاساژهای سرپوشیده، و دست‌فروشان تا اطلاع بعدی ممنوع و همچنین مراکز تفریحی، اقامتی و شهربازی تعطیل می‌باشند.

محدودیت‌های کرونایی در شهر بم
عکس: لیست مشاغل گروه دو، سه و چهار در طرح اعمال محدودیت‌های کرونایی

وی در ادامه گفت: هرگونه تجمع و آیین مذهبی، فرهنگی و اجتماعی تعطیل بوده  برگزاری مراسمات جشن و عزا نیز ممنوع است و در صورت مشاهده، اعلام جرم علیه بهداشت عمومی تلقی می شود.

وی افزود: ورود به آرامستان صرفا به تعداد محدودی از همراهان متوفی اجازه ورود داده می شود وی همچنین خواستار تشدید نظارت بر بهشت زهرای بم شد.

شهسوارپور در ادامه خاطر نشان کرد: تردد خودروها با پلاک غیربومی در شهرستان ممنوع است و رانندگان خاطی یک میلیون تومان جریمه می شوند و همچنین تردد تمام خودروها از ساعت ۲۲ لغایت ۳ بامداد در معابر ممنوع و متخلفان جریمه خواهند شد.

وضعیت کارخانه‌های ارگ جدید در محدودیت‌های کرونایی شهر بم

فرماندار بم در خصوص وضعیت مراکز صنعتی بم در طرح محدودیت‌های کرونایی گفت: کارخانه‌های ارگ جدید تعطیل نیستند و جزو گروه‌های شغلی ۱ محسوب می‌شوند.

محدودیت‌های کرونایی در شهر بم
مشاغل گروه یک _ گروه شغلی مجاز، ضروری و موردنیاز مردم

وی همچنین در خصوص تردد نیروهای امدادی و کارگران و پرسنل ارگ جدید و دیگر نیروهای خدماتی گفت: طبق هماهنگی انجام شده شماره پلاک‌های افراد مذکور از طریق ارگان مربوطه به پلیس راه و راهنمایی و رانندگی اعلام می‌شود تا شامل جریمه نشوند.

شهسوارپور در پایان گفت: فعالیت مدارس و آموزشگاه‌ها به صورت حضوری ممنوع و دورکاری کارمندان ادارات ارائه دهنده خدمات ضروری به صورت یک‌دوم و در سایر ادارات دو سوم است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بم: رنگ‌بندی کرونا توسط ما اعلام نمی‌شود، وزارت بهداشت تصمیم می‌گیرد

دکتر اویسی رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی بم نیز در خصوص آخرین وضعیت کرونا در شهر بم گفت: متاسفانه در وضعیت قرمز کرونا قرار داریم و ملاک‌های جدید رنگ بندی شامل بیماران بستری قطعی، مشکوک و سرپایی می‌شود.

وی همچنین خاطر نشان کرد: رنگ‌بندی شهرستان را دانشگاه علوم پزشکی بم مشخص نمی‌کند بلکه با توجه به آماری که ما در سامانه ثبت می‌کنیم، وزارت بهداشت رنگ را اعلام می‌کند.

وی در ادامه گفت: در هفته اول فروردین ۱ بیمار بستری قطعی و ۹ بیمار سرپایی و ۸ تست رپید مثبت داشتیم که متاسفانه این آمار در هفته قبل به ۷ بیمار بستری و ۶۱ مبتلای قطعی و ۵۴ تست رپید مثبت افزایش یافته که نشان‌دهنده سیرصعودی بیماری در منطقه است.

وی در پایان گفت: در حال حاضر ۱۸ بیمار قطعی و مشکوک در بیمارستان پاستور بستری هستند.

مظفر بنی اسدی رئیس اتاق اصناف بم نیز در این جلسه ضمن اعلام نگرانی از وضعیت کسبه گفت: این محدودیت‌ها به کسبه و بازار ضررهای بسیاری وارد می کند و متاسفانه هیچ حمایت مالی از کسبه ضرر دیده صورت نگرفته و بنده درخواست دارم در خصوص برخی اصناف طرح شیف‌بندی اجرا شود تا حداقل ضرر کمتری متوجه کسبه شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوشته های مشابه