اخبار استان کرمان

استان کرمان در موج چهارم کرونا؛ اولویت نجات جان مردم است

استاندار کرمان: پیک چهارم کرونا قابل پیش‌بینی بود

استاندار کرمان: شرایط فعلی و موج چهارم کرونا، با توجه به برگزاری دورهمی‌ها و عادی‌انگاری صورت گرفته، کاملا قابل پیش بینی بود، با این حال اگر همت کنیم و نکات مراقبتی را رعایت کنیم، کنترل این موج (پیک) می‌تواند راحت‌تر باشد.

به گزارش باغ شهر به نقل از ایسنا، دکتر “علی زینی‌وند” استاندار کرمان؛ در جلسه فوق‌العاده قرارگاه فرماندهی مدیریت بیماری کرونا استان کرمان با اشاره به رنگ‌بندی جدید شهرها طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: مبنای مدیریت محدودیت‌ها طرح جامع هوشمند است که تکلیف شهرهای قرمز، نارنجی و زرد در آن مشخص شده و هیچ استثنایی هم نمی‌توانیم قائل شویم.

وی افزود: شرایط کنونی استان کرمان و موج چهارم کرونا با توجه به برگزاری دورهمی‌ها و عادی‌انگاری صورت گرفته، کاملا قابل پیش بینی بود، با این حال اگر همت کنیم و نکات مراقبتی را رعایت کنیم، کنترل این موج (پیک) می‌تواند راحت‌تر باشد.

استاندار کرمان افزود: تعطیلات نوروزی را پشت‌سر گذاشته‌ایم و قاعدتا میزان مراجعات به اصناف کمتر شده است، ضمن اینکه ماه مبارک رمضان را در پیش داریم و  فضای این ماه برای غلبه بر پیک بیماری کمک کننده است.

زینی‌وند با بیان اینکه امیدواریم با غلبه بر این پیک به واکسن فراگیر نیز برسیم، اما تا یک ماه آینده با سختی مواجه هستیم، در ادامه از آمادگی بیمارستان‌ها برای مقابله با موج جدید کرونا خبر داد و از همه بیمارستان‌ها و مراکز درمانی از جمله مراکز نیروهای مسلح خواست تا ظرفیت‌های خود را برای این امر در نظر بگیرند.

مردم در گرفتاری و سختی هستند

زینی‌وند با تاکید بر اصل مراقبتی “در خانه ماندن” گفت: کنترل ورودی و خروجی شهرها با استقرار نیروهای انتظامی و کمک فرمانداران در به کارگیری همه ظرفیت‌ها را خواهیم داشت.

استاندار کرمان عنوان کرد: می‌دانیم مردم در گرفتاری و سختی هستند، اما راهی به غیر از اعمال محدودیت‌ها نداریم، برای نجات جان مردم باید محدودیت‌ها و تعطیلی‌ها را ایجاد کنیم.

همچنین “حمیدرضا رشیدی‌نژاد” رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این جلسه گفت: اعداد و ارقام روزهای اخیر از موارد ابتلا به کووید-19 نشان از شعله‌ور شدن بیماری با شیب بسیار تند است. موضوع را باید جدی گرفت، تمام سازمان‌ها و ادارات بر زیر مجموعه خود نظارت داشته و محدودیت‌ها و دستورالعمل‌ها و تعطیلی‌ها را اجرا کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوشته های مشابه