اداره کار و تعاون بم

آدرس و شماره تلفن تماس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان بم

آدرس شماره تلفن تماس اداره کار و تعاون اجتماعی شهرستان بم
آدرس اداره کار و تعاون شهرستان بم روی نقشه

نشانی: بلوار جمهوری – بعد از کوچه جمهوری ۶ (روبروی جمهوری ۱)

شماره اداره کار و تعاون بم: ۴۴۲۲۰۲۳۱ – ۰۳۴

مدیر فعلی: صالح برائی نژاد

سامانه جامع کار: prkar.mcls.gov.ir

همه افرادی که شاغل هستند، مانند کارگران و کارفرمایان برای این‌که بتوانند حقوق و مزایای خود را از راه قانونی به دست آورند لازم است به اداره کار مراجعه کنند. اما همواره تعداد مراجعان به دفاتر این اداره در سراسر کشور بسیار زیاد است و به همین جهت از سال ۱۳۹۸ سامانه جامع کار راه‌اندازی شده است.
سامانه جامع کار در اصل برای ارتباط بهتر کارگران و کارفرمایان و مراجع قانونی است. اقداماتی از جمله ثبت نام بیمه بیکاری و یا انجام مراحل بازنشستگی از طریق این سامانه صورت می‌گیرد.

تاریخچه تاسیس اداره کار و تعاون

اداره کار (و قوانین مربوط به آن) سال ۱۳۰۱ در ایران مصوب شد. در شهرستان بم نیز سال ۱۳۵۷ همزمان با شکل‌گیری تامین اجتماعی، اداره کار هم فعالیت خود را آغاز کرد.

همچنین اداره تعاون بم سال ۱۳۷۶ و به ریاست احمد حائری‌نژاد شروع به‌کار کرد. هدف از تاسیس این نهاد؛ حمایت از شرکت‌های تعاونی، برنامه‌ریزی و نظارت بر عملکرد شرکت‌های تعاونی و تأمین منابع مالی مورد نیاز تعاونی‌هاست. 

سال ۱۳۹۰ با تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان، وزارت کار، وزارت رفاه و وزارت تعاون ادغام شدند و وزارت‌خانه یکپارچه “تعاون، کار و رفاه اجتماعی ایران” تاسیس شد. از این‌رو دو اداره تعاون و اداره کار هم‌اکنون بعنوان یک اداره فعالیت می‌کنند. سازمان تامین اجتماعی نیز زیرنظر همین وزارت‌خانه محسوب می‌شود.

در حال حاضر اداره کار و تعاون بم در بلوار جمهوری (بعد از کوچه ۶) قرار دارد و اداره تامین اجتماعی شهرستان نیز در بلوار شهدا (بلوار بهشت‌زهرا) واقع شده است‌.

ورود به صفحه مشخصات اداره تامین اجتماعی بم