اداره مخابرات بم

آدرس و تلفن تماس اداره مخابرات شهرستان بم به همراه شماره اتفاقات و خرابی تلفن. (بم سه پایگاه مخابرات به نام شهید اعتمادی در خیابان بهشتی، پایگاه زید در میدان زید و پایگاه پیامبر اعظم داخل بلوار امام روبروی ورزشگاه فجر دارد و کد پیش شماره تلفن ثابت در بم ۰۳۴ است.)

اداره مخابرات بم آدرس پایگاه زید اعتمادی پیامبر شماره تماس اتفاقات و خرابی تلفن شهرستان بم
آدرس اداره مخابرات بم روی نقشه
مخابرات شهرستان بم دارای سه پایگاه به نام زید، شهید اعتمادی و پیامبر اعظم است.

مخابرات بم مرکز زید:

آدرس: میدان زید – نبش خیابان شمس‌الدین (روبروی امام‌زاده زید)

شماره تماس اداره مخابرات بم:

۴۴۳۱۳۵۰۰ – ۰۳۴

۴۴۳۱۲۵۰۰ – ۰۳۴


مخابرات بم مرکز شهید اعتمادی

آدرس: بلوار شهید بهشتی (خیابان عباسعلی)

شماره تماس:

۴۴۲۱۲۱۱۷ – ۰۳۴

۴۴۲۱۲۱۱۷ – ۰۳۴


مخابرات بم مرکز پیامبر اعظم

آدرس: بلوار امام خمینی – روبروی ورزشگاه فجر

شماره تلفن: 

۴۴۳۴۲۵۰۰ – ۰۳۴


شماره تماس اتفاقات مخابرات بم (خرابی تلفن ثابت)

برای پیگیری و اعلام قطع شدن سیم خطوط مخابرات و دیگر موارد مربوط به خرابی تلفن، می‌توانید با شماره سراسری و گویا ۲۰۱۱۷ (بدون پیش‌شماره) تماس بگیرید.

کد دستوری خرابی تلفن ثابت:

همچنین با کد دستوری #۲۰۲۰* (در موبایل) می‌توانید خرابی و قطعی سیم تلفن ثابت خود را اعلام کنید و یا دیگر موارد مربوط به مخابرات از جمله پرداخت قبوض و استعلام بدهی را انجام دهید.


کد پیش شماره تلفن ثابت بم

برای شماره‌گیری خطوط مربوط به شهرستان بم از کد پیش شماره ۰۳۴ استفاده می‌شود.


سایت مخابرات و خرید اینترنتی امتیاز تلفن

شرکت مخابرات ایران دارای پایگاه اینترنتی به نشانی TCI.ir است که امکان خرید آنلاین خط تلفن و امتیاز اینترنت را فراهم می‌کند.


چگونگی پیدایش و اختراع تلفن

برخلاف تصور عموم مردم که ‘الکساندر گراهام بل’ را مخترع تلفن می‌دانند؛ اما این ‘یوهان فیلیپ رایس” آلمانی بود که در سال ۱۸۶۰ میلادی (۱۲۳۹ شمسی) اولین مدل تلفن را اختراع کرد اما موفق به ثبت و گسترش این اختراع نشد. جمله‌ی “اسب‌ها سالاد خیار نمی‌خورند” اولین پیامی بود که او از خطوط تلفن فرستاد.
سال ۱۸۷۵ میلادی (۱۲۵۴ شمسی) درحالی که تنها یک‌سال از مرگ فیلیپ رایس می‌گذشت، الکساندر گراهام بل (دانشمند اسکاتلندی)  موفق شد تلفن امروزی را رسما اختراع و ثبت نماید.

تاریخچه ورود تلفن به ایران

در سال ۱۸۸۶ میلادی مصادف با ۱۲۶۵ شمسی (۱۱ سال بعد از اختراع تلفن در جهان) بوآتال بلژیکی که امتیاز راه‌آهن شهر ری را در اختیار داشت، اولین خطوط سیم تلفن را به ایران آورد و ارتباط بین تهران و شاهزاده‌ عبدالعظیم را برقرار کرد.

تاریخچه تلفن و مخابرات در بم

روزی که در بم نیز صدا به صدا رسید!

با وجود اینکه سال ۱۲۹۱ شمسی خطوط تلفن سراسری به وسیله روس‌ها از تهران به کرمان و زاهدان وصل شد و از شهر بم نیز عبور می‌کرد، اما بم همچنان از این اختراع مهم بشر محروم بود. تا اینکه سال ۱۳۲۰ شمسی، زرتشتیان بم که از نوآوران این شهر محسوب می‌شدند، اولین تلفخانه بم را تاسیس کردند.
اولین تلفخانه بم در چهار راه بوعلی سینا و ابتدای خیابان تختی قرار داشت. طبق آنچه که در کتاب نوآوران‌بم نوشته شده است، اولین مدیر اداره مخابرات بم آقای نامجو بود که با دو کارمند به نام جلیل زابلستانی و محمد ارجمند سجادی فعالیت خود را شروع کردند.
مدیران این اداره از ابتدای تاسیس تاکنون عبارتند از: آقایان نامجو، فیروزان، کوچک‌زاده، مصطفایی و رضائی. هم‌اکنون نیز محمد ملکی مدیریت مخابرات شهرستان را برعهده دارد.