اداره صمت بم – صنعت معدن و تجارت

آدرس و شماره تلفن تماس اداره صمت بم / این نهاد قبلا با نام اداره بازرگانی شناخته می‌شد که با ادغام وزارت بازرگانی و وزرات صنعت و معدن؛ به اداره صنعت، معدن و تجارت تغییر نام یافت و هم‌اکنون با نام اختصاری ‘صمت’ شناخته می‌شود.

آدرس اداره صمت بم صنعت معدن تجارت شماره تلفن تماس
آدرس اداره صمت بم (صنعت، معدن و تجارت) روی نقشه

 

نشانی اداره صمت: بلوار پاسداران – داخل پاسداران ۱۰ (کوچه حیدری)

شماره تلفن تماس اداره صمت بم:

۴۴۳۴۰۶۰۲ – ۰۳۴

۴۴۳۴۰۶۰۴ – ۰۳۴

در حال حاضر علیرضا پشتیبان رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان بم است. وی از ۷ شهریور ۱۴۰۰ جایگزین سیاوش برائی‌نژاد شد.

نهاد بازرگانی در ایران

وزارت بازرگانی سال ۱۳۵۳ و با تفکیک از وزارت اقتصاد ایجاد شد. هدف از تاسیس این وزارتخانه توسعه و بهبود امکانات بازرگانی ایران، و تنظیم قانون‌ها و سیاست‌های کشور برای رسیدن به این هدف بود.

وزارت صنایع و معادن نیز سال ۱۳۷۹ پس از ادغام «وزارت صنایع» و «وزرات معادن و فلزات» تشکیل شد. تدوین استراتژی و حمایت و نظارت بر توسعه فعالیت‌های کلان صنعتی و معدنی از مهم‌ترین اهداف تشکیل این وزارتخانه بود.

۸ تیر ۱۳۹۰ با تصویب مجلس و تایید شورای نگهبان و در راستای طرح کوچک‌سازی دولت؛ وزارت بازرگانی با وزارت صنایع و معادن ادغام شدند و وزارت‌خانه صنعت، معدن و تجارت تشکیل گردید که با نام اختصاری وزارت صمت شناخته می‌شود.

اداره صنعت، معدن و تجارت در بم

آبان‌ماه سال ۱۳۷۰ اداره بازرگانی در شهرستان بم شروع به فعالیت کرد. اولین دفتر این اداره در کوچه باغ‌جعفری (خیابان مدرس امروزی) جنب زورخانه پوریای ولی بود و ریاست آن را محمد میرزائی برعهده داشت. دو سال بعد به بلوار معلم منتقل شد و علیرضا صائب رئیس آن دوره بود. 
اداره بازرگانی بم از سال ۱۳۹۱ و همزمان با سراسر کشور به اداره صنعت، معدن و تجارت تغییر نام داد و تا سال ۱۴۰۰ ریاست آن برعهده سیاوش برائی نژاد بود. درحال حاضر اداره صمت بم در خیابان پاسداران (کوچه ۱۰) قرار دارد و رئیس آن علیرضا پشتیبان است.