اداره آب بم

آدرس و مشخصات اداره آب و فاضلاب شهرستان بم (آبفا) / شماره تلفن تماس اتفاقات و خرابی آب


آدرس و اطلاعات اداره آب و فاضلاب شهرستان بم

نشانی آبفا بم: بلوار شهید رجایی (نیروگاه) – بلوار بسطامی قبل از کوچه ۱۲ – اداره آب و فاضلاب بم همچنین از خیابان انتظام نیز مسیر عبور دارد (انتهای کوچه انتظام ۱۳)

شماره تماس اداره آب و فاضلاب بم: 

44232699 – 034

44341316 – 034

44341318 – 034


واحد اتفاقات آب بم

واحد اتفاقات آب اداره آبفا فاضلاب شهرستان بم
آدرس واحد اتفاقات و خرابی آب بم روی نقشه
واحد اتفاقات آب شهر بم در خیابان فردوسی – کوچه صدیقی – قرار دارد. از کمربندی مهداب (طالقانی) نیز مسیر دسترسی به کوچه صدیقی فراهم است.

شماره اتفاقات و خرابی آب بم

شهروندان می‌توانند در صورت مشاهده هرگونه نقص در ارائه خدمات و یا خرابی در شبکه و انشعابات آب، با سامانه تلفن گویا 122 تماس گرفته و شرکت آب و فاضلاب منطقه خود را مطلع نمایند.
همچنین شماره ۴۴۳۴۰۰۴۷ با پیش شماره ۰۳۴ نیز از دیگر شماره‌های مربوط به خرابی آب در بم می‌باشد.

اولین قوانینی که جهت لوله‌کشی آب آشامیدنی در ایران مصوب شد مربوط به سال ۱۳۲۸ بود و قبل از آن مردم آب آشامیدنی را به‌صورت سنتی و از چاه‌ تامین می‌کردند. اعطای انشعاب آب و لوله‌کشی شهری ابتدا از تهران شروع شد و سال‌ها طول کشید تا در دیگر شهرها نیز عملی شود.
۲۶ اسفند ۱۳۴۲ قانون تاسیس وزارت آب و برق تصویب شد که بعدها به وزارت نیرو تغییر نام یافت. اولین انشعاب‌ آب در بم سال ۱۳۴۵ داده شد و به‌این ترتیب بم نیز به شبکه لوله‌کشی شهری پیوست.

تاریخچه اداره آب شهرستان بم

پیش از آنکه واحد مدیریت آب و امور انشعابات بعنوان نهادی مستقل شناخته شود، زیرمجموعه‌ای از شهرداری‌ها به‌شمار می‌رفت اما بعدها با استقلال از شهرداری و تشکیل اداره آب‌وفاضلاب بم؛ ساختمان آن در خیابان طبابایی دایر شد و پس از مدتی به خیابان سرگرد سخایی انتقال یافت‌. مدتی نیز اداره آبفا در ساختمان ۱۵ خرداد ابتدای بلوار شرکت خرما (بلوار باهنر) مستقر بود بعد از آن در خیابان صدیقی (محل فعلی واحد اتفاقات) قرار گرفت و هم‌اکنون نیز در بلوار شهید رجایی (بلوار نیروگاه – ابتدای بلوار بسطامی) قرار دارد.

مدیران اداره آبفا بم از ابتدا تاکنون:

اولین رئیس اداره آب‌وفاضلاب بم آقای یوسف‌امینی بود پس از آن آقایان امیری‌زاده و چرخ‌انداز مدیریت آبفای بم را برعهده گرفتند و هم‌اکنون نیز آقای بیانی رئیس اداره آب‌وفاضلاب شهرستان است.